61 EKOL,İNVEST AD VE SBİ HOLDİNG’ TEN HİSSELERİNİ GERİ ALDI

EKOL,İNVEST AD VE SBİ HOLDİNG’ TEN HİSSELERİNİ GERİ ALDI

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2010 yılından bu yana Invest AD (Abu Dhabi Investment Company) ve Japon SBI Holdings Inc iştiraki Rigond Finance S.A.R.L’de bulunan yüzde 37 hissesini geri aldı. Rekabet Kurumu’nun söz konusu satın alımı onaylamasıyla Ekol Lojistik A.Ş’de önceden yüzde 54.5 hissesi olan Ahmet Musul, devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından yüzde 90’ın üzerinde hisseye sahip oldu.

Rigond Finance’nin kontrolünde olan yüzde 37 hissesini Ekol ‘ün güçlü finansal yapısı sayesinde geri aldıklarını belirten Ahmet Musul, yasal onay süreçlerinin sona erdiğini belirterek hisse devir ve tescil işlemlerini yakında tamamlayacaklarını söyledi.

Mevcut piyasa koşullarında böylesine bir işlemin yapılmasının önemine dikkat çeken Musul, şu değerlendirmeyi yaptı: “Eski ortaklarımız Invest AD ve SBI firmalarına 2010 yılından itibaren muazzam bir hızla büyüyen şirketimize destekleri için teşekkür ederiz. Ekol, hisselerinin Rigond Finance’den geri alınmasıyla birlikte şirketimiz tamamen yerli sermayeli bir şirket haline geldi.” .

YORUMLAR

BENZER HABERLER