396 İHRACATÇI YÜK BULAMIYOR!

İHRACATÇI YÜK BULAMIYOR!

İlk yazılı ticaret anlaşmasının yapıldığı yer olan Kayseri’de ihracatçı da nakliyecide dertli NAKLİYECİLER AVRUPA’DAN DÖNEMİYOR İHRACATÇI YÜK BULAMIYOR! Yaptığı 1 milyar 919 milyon dolarlık ihracatla ihracat sıralamasında 12’inci sırada bulunan Kayseri’de nakliyeci de ihracatçı da zorda. Eker Uluslararası Nakliyat Sahibi ve UND Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Eker, nakliyecilerin ithal yükü bulamadığı için haftalarca yurtdışında beklemek zorunda kaldığını, bunun da sektördeki maliyetleri artırdığını söyledi.

Avrupa’ya yük taşıyan araçların geri gelemediği için ihracatta araç bulunamadığını belirten Eker, “Hemen hemen her gün bir ihracat yapan şirketin kapandığını duyuyoruz” dedi. 26 ŞUBAT ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ ilk yazılı ticaret anlaşmasının yapıldığı yer olan Kayseri’de ihracatçı da nakliyeci de dertli NAKLİYECİLER AVRUPA’DAN DÖNEMİYOR İHRACATÇI YÜK BULAMIYOR! Yaptığı 1 milyar 919 milyon dolarlık ihracatla ihracat sıralamasında 12’inci sırada bulunan Kayseri’de nakliyeci de ihracatçı da zorda.

Eker Uluslararası Nakliyat Sahibi ve UND Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Eker, nakliyecilerin ithal yükü bulamadığı için haftalarca yurtdışında beklemek zorunda kaldığını, bunun da sektördeki maliyetleri artırdığını söyledi. Avrupa’ya yük taşıyan araçların geri gelemediği için ihracatta araç bulunamadığını belirten Eker, “Hemen hemen her gün bir ihracat yapan şirketin kapandığını duyuyoruz” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER