961 HOROZ LOJİSTİK, BEYAZ EŞYADA E-TİCARET LOJİSTİĞİNE ODAKLANDI

HOROZ LOJİSTİK, BEYAZ EŞYADA E-TİCARET LOJİSTİĞİNE ODAKLANDI

Yurt içi ve dışında müşteri sayısını artırmayı amaçlayan Horoz Lojistik, bu yıl e-ticaret lojistiğine yönelik faaliyetlerini de artırdı.

Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “Globalde, günümüz iş hayatının yoğunluğu sebebiyle, ihtiyacını duyduğu ürünleri e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yaparak edinen ve gitgide büyüyen bir kesim oluşmaya başladı. Biz de e-ticaret lojistiği konusuna ağırlık verdik ve beyaz eşya sektöründeki faaliyetimizi bu platforma aktardık” dedi. Horoz, konutlara teslim hizmeti kapsamında, e-ticaret sitelerinden satın alınan beyaz eşyaları, son kullanıcıların adreslerine teslim ettiklerini belirtti.

Konutlara yaptıkları taşıma faaliyetlerinde olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Taner Horoz, “E-ticaret lojistiğindeki operasyonları doğru kurguladığımızı düşünüyoruz. Altyapıya yapılan yatırımlar, müşteri hizmetleri kadrosunun yoğun çalışmaları ve yakın takibi, bu alanda büyümemizi sağladı. Başarıya ulaşan, evlere teslim projemiz, uygulamaya geçtiğinden bu yana müşterilerden yoğun talep görüyor” diye konuştu.

Lojistik hizmetler alanında iki şirketle faaliyet gösterdiklerini ifade eden Taner Horoz, Horoz Lojistik ile yurtiçi komple taşıma, depolama ve dağıtım, uluslararası karayolu ve demiryolu taşımacılığı yaptıklarını belirtti. Diğer şirketleri Horoz Bollore Logistics ile denizyolu, havayolu forwarding, konteyner dahili taşımacılık ve proje kargo taşımacılığı alanlarında müşterilerine hizmet verdiklerini aktaran Horoz, ihtiyaç duyulan tüm lojistik hizmetleri, entegre bir şekilde sunarak, çözümler ürettiklerini söyledi. Horoz, bugün itibarıyla beş kıtada, 105 ülkede, 601 noktada faaliyet gösterdiklerini sözlerine ekledi.

“Katma değer üreten projelere yoğunlaştık”

Sektörde, 2015 yılında yurtiçinde ve çevre ülkelerde yaşanan olumsuz gelişmelerin sektöre ve şirketlere de yansıması olduğunu belirten Taner Horoz, bununla birlikte firmalarının 2015 yılını gerek kârlılık gerekse ciroda hedefledikleri büyümeyle bitirdiğini söyledi. Katma değer üreten projelere yoğunlaştıklarını belirten Horoz, büyüme hedeflerinin yanı sıra uygulamalarda da daha kompleks işlerdeki yoğunluğu artırmak istediklerini vurguladı. Horoz, firmalarının her yıl Türkiye’nin büyüme hızının iki ila üç katı kadar büyüme hedeflediğini ve bu yıl da hedefe ulaşmayı planladıklarını kaydetti. Büyüme hedeflerinin yanı sıra odaklandıkları ürünlerin olduğunu vurgulayan Horoz, entegre veya bütünleşik lojistik çözümler kapsamında firmaların tüketiciye doğrudan ulaşmasını sağlayan ‘işletmeden tüketiciye (B2C)’ uygulamalarına ağırlık verdiklerini ifade etti.

Yurt içi ve dışında havayolu, karayolu, denizyolu, demiryolu ve depolama gibi lojistiğin her alanında yer aldıklarını belirten Taner Horoz, “Entegre lojistik çözümler sunuyoruz. Bu da müşterilerimize hem ekonomik avantaj hem de operasyonel verimlilik sağlıyor. Bunun yanı sıra analiz/mühendislik hizmetleriyle de müşterilerimizin tedarik zinciri yapılanmaları için gereken ‘karar destek’ fonksiyonunu da yerine getiriyoruz” dedi.

Taner Horoz’ dan Notlar

  • E-ticaret lojistiği konusuna ağırlık verdik ve beyaz eşya sektöründeki faaliyetimizi bu platforma aktardık.
  • Lojistik hizmetler alanında iki şirketle faaliyet gösteriyoruz, bugün itibarıyla beş kıtada, 105 ülkede, 601 noktada entegre lojistik çözümler sunuyoruz.
  • Katma değer üreten projelere yoğunlaştık. Büyüme hedeflerinin yanı sıra uygulamalarda da daha kompleks işlerdeki yoğunluğu artırmak istiyoruz.
  • Entegre veya bütünleşik lojistik çözümler kapsamında firmaların tüketiciye doğrudan ulaşmasını sağlayan işletmeden tüketiciye (B2C)’ uygulamalarına ağırlık verdik.
  •  Analiz/mühendislik hizmetleriyle müşterilerimizin tedarik zinciri yapılanmaları için gereken ‘karar destek’ fonksiyonunu da yerine getiriyoruz. (DÜNYA)

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER