28 HİZMET İHRACATÇILARININ İLK BAŞKANI İLKER AYCI OLDU

HİZMET İHRACATÇILARININ İLK BAŞKANI İLKER AYCI OLDU

Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk genel kurulu yapıldı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı başkan seçildi.

Yeni kurulan Hizmet İhracatçıları Birliği’nin ilk genel kurulu yapıldı. Seçime, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın birlik başkanı, Özak Global Holding Başkanı Ahmet Akbalık‘ın da başkan yardımcısı olduğu tek listeyle gidildi. Üyelerin 153 oyunu alan Aycı birliğin ilk başkanı oldu.

BÜTÜN PAZARLARDA

Seçimin ardından bir konuşma yapan Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı, artık konuşma değil iş yapma zamanı olduğunu söyledi. Omuz omuza vererek sektörün sorunlarını Ankara ile birlikte çözümler üreteceklerini ve birliğin ortak strateji belgesini oluşturacaklarını vurgulayan Aycı, “Dövizdeki yükselişi durdurmak için ihracatı artıracağız. Bunun için hizmet ihracatçıları olarak bütün pazarlarda olacağız” diye konuştu. Ahmet Akbalık da 10 yıldır birliğin kurulması için çalıştıklarını ve sonunda başardıklarını söyledi. Akbalık, “Diğer birliklere birlikte ortak çalışarak sektörde çıtayı daha yukarı taşıyacağız” şeklinde konuştu. Genel kurulun açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, hizmet ihracatında Türkiye için büyük fırsatlar olduğunu söyledi. Büyükekşi, “Yeni yönetim yeni fırsatlar, yeni pazarlar bularak Türkiye’nin hizmet sektörünü daha ileri taşıyacaktır” ifadesini kullandı.

11 firma yönetim kuruluna girdi

Hizmet İhracatçıları Birliği’nin yeni birliğinin yönetim kurulu ise şu firmalardan oluştu: THY Aktay Otelcilik İşletmeleri, Netlog Lojistik, Netaş Telekomünikasyon, Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri, MedYapım, TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, Havaalanları Yer Hizmetleri, KazovaYapı İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret, İstanbul Aydın Üniversitesi, Ortech Marine.

YORUMLAR

BENZER HABERLER