556 ÜNSPED, GÜCÜNÜ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’ VE ‘ÖLÇÜMLENEBİLİRLİK’ TEN ALIYOR

ÜNSPED, GÜCÜNÜ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’ VE ‘ÖLÇÜMLENEBİLİRLİK’ TEN ALIYOR

“Hizmetlerimizi ve operasyonlarımızı sürekli ileriye taşımayı hedefliyoruz” diyen Ünsped Gümrük Müşavirliği CEO’su Dr. Hakan Çınar, şirketin “Sürdürülebilirlik ve Ölçümlenebilirlik Mottosu”nu anlattı.

Sektöre 1981 yılında giriş yapan, 1995 yılından bu yana da anonim şirket olarak faaliyet gösteren Ünsped Gümrük Müşavirliği, bugün 43 farklı hizmet noktasında ve 1.100’ü aşkın çalışanı ile sektörün önemli firmaları arasında yer alıyor. Ünsped Gümrük Müşavirliği’nin eriştiği konumu ve gelecek planlarını değerlendiren CEO Dr. Hakan Çınar “Firmamız hissedarlarının bize verdiği çok önemli iki motto, aslında yol haritamızı ortaya koymamızda ve başarıyı elde etmemizde bir hayli önemli rol oynuyor” dedi. Bu mottoları “sürdürülebilirlik” ve “ölçümlenebilirlik” olarak tanımlayan Çınar, şu sözleri kaydetti: “Sürdürülebilirliğin Ünsped’deki en önemli göstergelerinden bir tanesi ortaklık yapısı olup, hissedarlarımız 33 gümrük müşavirimiz ve 1 gümrük müşavir yardımcımızdan oluşmaktadır. Sürdürülebilirliğimizi daimi kılmak adına gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalardan bir tanesi de ‘Kurumsal Derecelendirme Rating Çalışmasıdır. Sektörümüzde ilkleri hayata geçiren firmamızın bu derecelendirme çalışmasından yüksek bir puan elde ederek başarı ile çıkması; sürdürülebilir yapısını gösteren önemli bir işarettir. Gerek Yönetim Kurulu’na bağlı görev yapmakta olan komitelerimiz, gerek ‘Genç Kuşak Liderliği Gelişim Komitesi’, ‘Kadın Liderliği Gelişim Komitesi’, ‘Sosyal Sorumluluk Komitesi’ gibi gelişim komitelerimiz; gerekse yasal zorunluluğu olan komitelerimiz ile yönetimde katılımcı anlayışın varlığını da sürdürülebilir kılmak bizim için son derece kritik bir değer taşıyor. Çalışanlarımızın tamamının Şirket Politika Kitabı’nı çok iyi bilmesi ve her an elinin altında tutması da bu anlamda önemli bir göstergedir.”

Yeni bir dünya düzenine geçildi

“Tümüyle bilgiye ve tecrübeye dayanan işimizin en önemli unsuru insandır” hatırlatmasında bulunan Dr. Hakan Çınar, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Bu gerçekten yola çıkarak öncelikle çalışanlarımızın gelişimini hedefliyoruz. Ünsped Gelişim Akademisi (UGA) ile onları sürekli eğitime tabi tutuyor, gelişimlerini izliyor ve ölçümlüyoruz. Öte yandan, Ünsped Gümrük Müşavirliği olarak iyi bir teknolojik donanıma ve altyapıya sahip olduğumuzu; güçlü yazılım ekibimiz ile sürekli yeni yazılımlar geliştirdiğimizi de belirtmek isterim. ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikası çerçevesinde bilgi güvenliğine, müşterilerimizin bilgilerini doğru bir şekilde muhafaza etmeye ve dijital arşivimizle onların her an istedikleri her bilgiye ulaşabilmelerine gerçek manada önem veriyoruz.

Ünsped Gümrük Müşavirliği olarak ithalat-ihracat yapan bir firmaya, dış ticaretin her alanında; operasyonel beyanname sürecinin yönetiminden mevzuat danışmanlığına, TSE sürecinden her türlü teşvik ve devlet yardımına dek tüm hizmetleri sağlayabilmekteyiz. Bu hizmetleri, yetişmiş insan gücümüzle birlikte sağlayabilmemiz, bizi sektörümüzde önemli bir yere oturtmaktadır.” Dr. Hakan Çınar’ın yorumuna göre artık; şirket çıkarlarının toplumsal çıkarlar ile çatışmadığı, ekonomik ve kâr odaklı bakış açısının yanında sosyal ve çevresel konuların da şirketlerin sorumluluğu haline geldiği yeni bir dünya düzeni söz konusu.

Ünsped Gümrük Müşavirliği de var olmak için risk ve fırsatları iyi değerlendirerek hizmetlerini ve operasyonlarını sürekli ileriye taşımayı hedefliyor. Dijital altyapının iyi kullanılmasıyla yapılan her işi ölçen, ölçtüğünü raporlayan bir anlayış çerçevesinde hareket ediliyor; müşterilerle firma arasındaki şeffaflık bağı daha da güçleniyor. Üst düzey teknolojinin kullanımı hem müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor hem de hata oranını en aza indirgerken, süreçlerin her aşamasının birlikte ölçülmesi ve değerlendirilebilmesi avantajını sunuyor. Bu da Ünsped Gümrük Müşavirliğini dinamikleştiren en önemli faktörlerden biri. Ünsped’in geniş ve farklı ürünlere sahip olması, firmayı müşterilerinden uzaklaştırmıyor; aksine Ünsped’in her daim onların yanında olduğunu hissettiriyor. “Size özel” teması ile paydaşlara arzuladıkları çerçevede ve son derece özel hizmetler sağlanıyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER