323 GÖKBİL NAKLİYAT, TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI FİLOSUNU BÜYÜTTÜ

GÖKBİL NAKLİYAT, TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI FİLOSUNU BÜYÜTTÜ

Tehlikeli gaz ve sıvı taşımacılığı hizmeti veren Gökbil Nakliyat, gerçekleştirdiği yatırımlarla tehlikeli madde taşımacılığı filosunu büyüttü. Filolarında bulunan yaklaşık 600 tank konteynerle Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer aldıklarını söyleyen Gökbil Nakliyat Emniyet ve Kalite Koordinatörü Murat Tünerir, “2015 ve 2016 yılında tehlikeli madde taşımalarına uygun ekipmanlara yönelik yaptığımız yatırımlarla filomuzu büyüttük. Kullandığımız çekicilerin, dorse ve tank konteynerlerin tehlikeli madde taşımalarına uygun olmasına yönelik çalışmalarımıza 2017 yılında da devam ediyoruz” dedi.

Kuruldukları günden bu yana gerçekleştirdikleri yatırımlarla hizmet kalitesini sürekli arttırdıklarına dikkat çeken Tünerir, tehlikeli madde taşımacılığında ADR ve IMDG gereklerini yerine getirdiklerini, şu anda TSE’den aldıkları Gökbil 2 numaralı sertifikayla hizmet verdiklerini açıkladı. Ayrıca intermodal departmanlarında kullanılan tankların da uluslararası sertifikalara sahip olduğuna vurgu yapan Tünerir, söz konusu ekipmanlarla yurt içi ve dışında taşımacılık hizmeti verdiklerini, uzak mesafeli taşımalarda ise kombine taşıma şeklini tercih ettiklerini kaydetti. Gökbil Nakliyat olarak özellikle yurtdışı taşımalarda SQAS sistemiyle çalıştıkları bilgisini veren Tünerir, SQAS’ın araç planlamasından dolum, tahliye ve tankın yıkanmasına kadar geçen süreçte prosedürlerin önceden olası tehlike riskini minimize ederek lojistiğin sürmesini sağlayan bir iş akış sistemi olduğunu söyledi.

Tehlikeli madde taşımacılığında yaşanan sorunların başında standartı karşılamayan araçlarla yapılan taşımaların geldiğini belirten Murat Tünerir, bu taşımaların trafikte büyük tehlike yarattığına dikkat çekti. Sektörde uluslararası standartlarda dolum yapan terminal ve fabrikaların ilgili ekipmanları, belli kriter ve kontroller doğrultusunda seçtiğini söyleyen Tünerir, “Eski, kullanılması uygun olmayan veya geçerli emniyet kriterlerini karşılamayan ekipmanlar gerek dolum, gerekse taşıma esnasında oluşabilecek kaza riskini arttırıyor. ADR Yönetmeliği, ekipman seçimi ve ürünün uygun etiketlenmesinden başlayarak yükleyici, nakliyeci ve malzeme sahibini oluşabilecek kazalardan sorumlu tutuyor. Bu da dolum tesisleri ve terminallerde standartlara uygun araç seçimini zorunlu kılıyor” diye konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER