‘Geçmişten Geleceğe’ Ekibi Hedeflerini Açıkladı!

‘Geçmişten Geleceğe’ Ekibi Hedeflerini Açıkladı!

GEÇMİŞTEN GELECEĞE EKİBİ HEDEFLERİNİ AÇIKLADI!

Lojistik sektörünün lider sivil toplum kuruluşu Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu’na hazırlanıyor.

Aralık ayında gerçekleştirilmesi planlanan Genel Kurul için UTİKAD tarihinde ilk defa, mevcut yönetim kadrosunda yer almayan üyeler bir araya gelerek oluşturdukları liste ile seçime girme kararı aldı.

“Geçmişten Geleceğe”ekibi, Bursa’da lojistik sektörü temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi. Oluşumun Yönetim Kurulu adaylarının katıldığı toplantıda ekip adına söz alan Dr. Kayıhan Özdemir Turan, lojistik maliyetlerinin düşürülmesinden drone ile yük taşımacılığına kadar birçok konuda projelerini paylaştı. “Bursa’daki üretici ve ihracatçılarla birlikte hareket edeceğiz” Dr.Turan, Bursa’nın 2019 yılında 10,89 Milyar dolar ile en fazla ihracat yapan üçüncü il olduğunu, bu yılın Ocak-Eylül döneminde 8,80 Milyar dolar ile ikinciliğe çıktığını belirterek, “Bursa’daki üretim ve ihracat hacmi lojistik sektörünün büyümesine ciddi katkı sağlıyor. Bölgedeki ihracatçı ve üreticilerle birlikte hareket ederek, uluslararası ticareti kolaylaştıracak ve lojistik maliyetleri düşürecek adımlar atmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER