UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur: “FORWARDERLİK VAR OLMAYA DEVAM EDECEK”

UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur: “FORWARDERLİK VAR OLMAYA DEVAM EDECEK”

UTİKAD’ın düzenlediği ‘Geleceğin Lojistiği Zirvesi’ nde yapılan panelde konuşan UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, forwarderlik mesleğinin geleceğini ve geleceğin forwarderlerinin nasıl şekilleneceğini anlattı. Uğur, “Mesleğimiz uzun yıllar değişerek, zamana ve teknolojik devrimlere uyum sağlayarak var olmaya devam edecek” diye konuştu.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD tarafından gerçekleştirilen ‘Geleceğin Lojistiği Zirvesi’ hem lojistik sektöründen hem de Türk ekonomi dünyasının öncü kuruluşlarından ilgi gördü. Elite World Europe Otel’de düzenlenen zirvede, lojistik sektörü temsilcilerinin yanı sıra tedarik zinciri yönetenlerden üreticilere, ithalat ve ihracat firmalarından dış ticaret firmalarına, yazılım ve teknoloji firmalarından sigorta şirketlerine kadar birçok farklı sektörden temsilci bir araya geldi. Lojistik sektörünün geleceğine ışık tutan zirvede e-dünyada sektörleri bekleyen yeni iş modelleri ve iş yapış şekilleri değerlendirildi. Ülke ekonomisinde zorlu bir dönemden geçen iş dünyası temsilcileri zirveden umutlu ayrıldı.

Zirvede ilk olarak UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener katılımcılar ile buluştu. UTİKAD Başkanı Eldener, “Geleceğin Lojistiği Zirvesi UTİKAD tarafından bu yıl ilk kez düzenleniyor. Ne mutlu bize ki böyle bir ilgi görüyor. Dünya değişiyor, teknoloji hızla ilerliyor. Bu önlenemez hızlı değişim her sektörü olduğu gibi lojistik sektörünü de kökünden sarsıyor. Bizleri hem birey olarak hem de profesyonel hayatımızda yenilenmeye ve geleceğe daha farklı perspektiflerden bakmaya zorluyor. UTİKAD olarak bu değişimi yaklaşık 3 yıldır yakından takip ediyoruz. Her platformda yenilikleri, gelişmeleri ve geleceğin bizi çok kuvvetli bir değişime zorlayacağını belirtiyoruz. Hemen her toplantımızda gündemimizin öncelikli maddeleri arasında ‘gelecek’ yer alıyor. Bizler geleceğe ümitle bakıyoruz. Yeniliklere açığız. İşte bu noktada bizler gibi geleceğe ümitle bakanları, gelecekteki fırsatları aktarabilecek isimlerle buluşturmak istedik” diye konuştu.

FORWARDERLİK NASIL ŞEKİLLENECEK?

Zirvenin son paneli ise UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur tarafından gerçekleştirildi. Forwarderlik mesleğinin geleceğini ve geleceğin forwarderlarının nasıl şekilleneceğini detaylı olarak anlatan Uğur; “Mesleğimiz uzun yıllar değişerek, zamana ve teknolojik devrimlere uyum sağlayarak var olmaya devam edecek” diye konuştu. Farklı sektör temsilcileri kadar medya mensuplarının da ilgi gösterdiği zirve, aile fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

(kaynak: ekovitrin)

YORUMLAR

BENZER HABERLER