EKOL, YALOVA RORO TERMİNALİNE 25 MİLYON EURO YATIRIM YAPACAK

EKOL, YALOVA RORO TERMİNALİNE 25 MİLYON EURO YATIRIM YAPACAK

Taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 15 ülkede faaliyet gösteren Ekol, hizmet kalitesini artırmaya yönelik yatırımlara hız verdi. Son dönemde odaklandıkları önemli yatırımlardan birinin Yalova Ro-Ro Terminali olduğunu belirten Ekol Lojistik Türkiye Ülke Müdürü Murat Kavrar, “İkinci etapla beraber terminalimize yaklaşık 50 bin metrekare park alam ekleyerek, aynı anda ûç gemiye hizmet verecek kapasiteye ulaşacağız. İlerleyen yıllarda enerji maliyetleri ve çevresel etkiyi azaltmak için sahil bağlantısı, terminal vinci gibi yatırımları yapacağız. Bu yatırımların tutarının 25 milyon euro’yı bulacağını öngörüyoruz” dedi.

Lotus tesisi sayesinde kontrat Her sektörün lojistik ihtiyacının farklı olduğunun bilinciyle çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Murat Kavrar, network ve ekipmana lojistiğinde %30 büyüme öngörüyor yatırım yaptıklarını aktardı. Teknoloji ve Ar-Ge yatırımları sayesinde hizmet kalitelerini sürekli artırdıklarını belirten Kavrar, şöyle konuştu: 2018 yılını 710 milyon euro ciro ile “Teknoloji yatırımları bizim en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi. Teknolojide sektörümüzün öncüsü olmaya devam ederken tamamladıklarını ve cironun büyük Endüstri 4.0 dönüşümünü başlattık. Lojistik 4.0, artık dünyada Ekol adına tescillenmiş bir kavram. Sektörümüzde birçok konuda olduğu kısmın karayolu taşımacılığın Endüstri 4.0’ın da öncüsü olduk. Otomasyon sistemlerini sektörümüze uygulamış bir markayız. Endüstri 4.0 gelişmelerinin ışığında de ettiklerini söyleyen Murat Kavrar, Ekol’de, nesnelerin algılanabilir hale getirilmesiyle elde edilen verileri anlamlı bilgilere dönüştürüyor, sensorterden aldığı verilerle kendi “Sanayi ve ticaret sektörleri kendine karar verebilen teknolojilere yönelik çalışmalar yapıyor ve pilot uygulamalar gerçekleştiriyoruz caretteki gelişmeler paralelinde bu sene de 2018’e benzer oranlarda büyüme öngörüyoruz. Öteyandan2020’yekadardepoala- yüklendiği bir yapıya sahip oldukları yapan blok trenleri, 5 bin 500 araç- acente ağı ile müşterilerine çözümler mm 1.5 milyon metrekarenin üzerine çekti. Kendi kendine karar verebilen teknolojiye yatırımlar yapıyor Her sektörün lojistik ihtiyacının farklı olduğunun bilinciyle çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Murat Kavrar, network ve ekipmana yatırım yaptıklarını aktardı.

Teknoloji ve Ar-Ge yatırımları sayesinde hizmet kalitelerini sürekli artırdıklarını belirten Kavrar, şöyle konuştu: “Teknoloji yatırımları bizim en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi. Teknolojide sektörümüzün öncüsü olmaya devam ederken Endüstri 4.0 dönüşümünü başlattık. Lojistik 4.0, artık dünyada Ekol adına tescillenmiş bir kavram. Sektörümüzde birçok konuda olduğu gibi Endüstri 4.0’ın da öncüsü olduk. Otomasyon sistemlerini sektörümüze uygulamış bir markayız. Endüstri 4.0 gelişmelerinin ışığında Ekol ‘de, nesnelerin algılanabilir hale getirilmesiyle elde edilen verileri anlamlı bilgilere dönüştürüyor, sensörlerden aldığı verilerle kendi kendine karar verebilen teknolojilere yönelik çalışmalar yapıyor ve pilot uygulamalar gerçekleştiriyoruz.”Murat Kavrar, kendi tesisleriyle Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna Hersek, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Bulgaristan, Slovenya ve İsveç’te 85 lokasyonda bulunduklarını bildirdi. Kavrar, aynı zamanda 150 ülkede, yaklaşık 900 lokasyonda bulunan acente ağı ile müşterilerine çözümler ürettiklerim aktardı.

5 bin 500 araçlık öz mal filosuyla Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında yer aldıklarım belirten Kavrar, “Geçen yıl Mercedes’ten 150 adet Actross çekiciyi teslim aldık. Bu, uzun vadede bin adetlik çekici siparişlerimizin ilk bölümünü oluşturuyor. İki yıl içinde 10 bin aracın üzerine çıkarak, Avrupa’da lider olmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Öte yandan2020’ye kadar depo alanını 1.5 milyon metrekarenin üzerine çıkarmak istediklerimde söyleyen Kavrar, bilgi işlem ekiplerinin geliştirdiği yazılımların getirdiği esneklikle müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap verebildiklerim, depolarında kullandıkları otomasyon teknolojileriyle de hata oranım en aza indirirken, portal uygulamalarıyla müşteriye gerçek zamanlı bilgi akışı sağladıklarım vurguladı. Kavrar, elbiselerin el değmeden depolandığı, araca el değmeden yüklendiği bir yapıya sahip olduklarına dikkat çekti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER