853 EKOL LOJİSTİK 1 MİLYON METREKARELİK DEPOLAMA ALANI İLE LOJİSTİĞİN DEVİ

EKOL LOJİSTİK 1 MİLYON METREKARELİK DEPOLAMA ALANI İLE LOJİSTİĞİN DEVİ

Yıllık 500 milyon Euro’ya ulaşan cirosu, 15 farklı ülkede kurduğu şirketleri, karayoluna ek Ro-Ro ve demiryolu taşımaları ile Ekol Lojistik tam bir dev. Ekol Lojistik depolama alanında sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da önde gelen firması. Toplam 750 bin metrekarelik depolama alanına sahip firmanın, 120 milyon dolar yatırımla 2016 yılı sonunda hizmete girecek olan Türkiye’nin en büyük kapalı deposu olan tesisin de inşası Şekerpınar’da devam ediyor.

Ekol Lojistik Kontrat Lojistiği Genel Müdürü Sadettin Küçükgirgin, 2015 yılı için yaptığı değerlendirmede, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da ilk tercih edilen Lojistik şirketi olma hedefiyle yatırımlarına hızla devam ettiklerini söylüyor. Son 5 yılda iş hacimlerini ortalama yüze 25 artırdıklarını ve sürdürülebilir bir büyüme yakaladıklarını anlatıyor. Küçükgirgin, 500 milyon euro iş hacmi, 4 bin araçlık filo ve 6 bin 500 çok uluslu çalışan ile faaliyetlerini global bakış açısıyla gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Ülkemizde 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da lojistik sektörünün en beğenilen şirketi seçilmemizin yanı sıra Avrupa’nın da en iyi lojistik şirketi olduk. Eye For Transport tarafından düzenlenen 3PL ödüllerindeOtomotiv ve “Tüketici Ürünleri Tedarik Zincirleri” kategorilerinde “En iyi Lojistik Şirketi” olarak Avrupa’dan iki büyük ödül aldık” diyor.

EKOL’ÜN 15 ÜLKEDE KENDİ ŞİRKETİ VAR

Ekol Lojistik 2016′ ya girerken 12 ülkede kendi şirketleri bulunuyordu. Yılın ilk çeyreğinde bu ülkelere Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve İran’ın da eklenmesiyle bu sayı 15’e yükseldi. Küçükgirgin, 2013 yılından bu yana faaliyet gösteren Macaristan tesisinin 10 bin metrekarelik bir alana, Mayıs 2015′ te açılan Ekol Polonya’nın ise 2 bin metrekarelik yeni bir alana taşınarak hizmetini genişlettiğini söylüyor.

İTALYA HATTI 4 SEFERE ÇIKTI

“Yurtdışı yatırımlarımızın önemli bir parçası olan kara, deniz ve demiryolunun birlikte kullanıldığı Intermodal hizmetimize çok önem veriyoruz” diyen Küçükgirgin, “2015 yılında en son teknolojiye sahip, her biri 240 treyler kapasiteli filomuza 5, gemimizi ekledik. Haydarpaşa – Trieste hattında çalışan bu gemimiz ile İtalya hattımız haftada 4 sefere çıktı. Aynı zamanda Sete’den Paris’e blok tren seferleri gerçekleştiriyoruz” diyerek verdikleri hizmeti aktarıyor.

750 BİN METREKARELİK DEPOLAMA ALANİ TAM BİR DEV

Küçükgirgin, depo yönetiminin tedarik zinciri yönetiminin en önemli halkalarından biri olduğunu vurguladıktan sonra, depo yönetimi kapsamında; antrepo yönetimi, dağıtım merkezi yönetimi, üretim lojistiği, katma değerli hizmetler ve iade yönetimi alanında hizmet verdiklerini söylüyor. Türkiye ve Avrupa’da toplamı 750 bin metrekareyi aşan depolama alanları ile çok farklı sektörlerdeki müşterileri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını belirtiyor.

ÖZEL BİR MODÜLLE HİZMETLER TAKİP EDİLİYOR

Küçükgirgin sundukları katma değerli hizmetleri şöyle anlatıyor: “Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çeşitli katma değerli hizmetleri; etiketleme, 2 – D barkodlama, kullanım talimatı yapıştırma, fiyat etiketi basma, asorti oluşturma, askılama, güvenlik bandı takma, promosyon paketleri oluşturma, garanti kartı ekleme… hizmetlerini sunuyoruz. Katma değerli hizmetlerimiz, depo yönetim sisteminde bu hizmete özel olarak geliştirilmiş bir modül üzerinden yönetilip takip ediliyor ve operasyonla eş zamanlı biçimde raporlanabiliyor”.

YORUMLAR

BENZER HABERLER