122 EKOL’ DEN YUNANİSTAN’A 2 MİLYON EURO’LUK YENİ YATIRIM

EKOL’ DEN YUNANİSTAN’A 2 MİLYON EURO’LUK YENİ YATIRIM

LİMANDAKİ TESİSLERİ GELİŞTİRECEK 

Ekol Yunanistan, kuruluşunun beşinci yılında istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2016 yılının 12 milyon euro ciro ile noktalarken, 2017’de 15 milyon euroyu aşmayı hedefliyor.

Ekol Yunanistan’ın faaliyete geçtiği 2012 yılından bu yana cirosunu her yıl yüzde 25 oranında artırdığına dikkat çeken Ekol Yunanistan Ülke Müdürü Dimitris Batakis Lavrio Limanı’ndaki tesisleri geliştirmek için 2 milyon eurodan fazla yatırım yapmayı gelecekte düğmeye basacakları 1 milyon Euro değerindeki proje kapsamında, Yunanistan’da ulusal dağıtım için Ekol’ün kendi filosunu oluşturmayı düşündüklerini anlatan Batakis, “Yunanistan’da 10. yılımızı kutlarken yaptığımız toplam yatırım, ülkedeki mevcudiyetimize eşdeğer olacak” dedi.

Ekol Yunanistan, Selanik ve Atina’daki ofislerinin yanı sıra Aspropyrgos Sanayi Bölgesinde’ ki 6 bin metrekarelik modern tesisleriyle; sözleşmeli lojistik, ulusal ve uluslararası taşımacılık hizmeti veriyor. Bu yıl içerisinde Yunanistan’ın değişik şehirlerinde ofis açmayı planlayan Ekol, lojistik ağı sayesinde 24 saat içerisinde ülkenin her yerine hizmet verebilecek hale gelecek. Yunanistan’ı Türkiye ve İtalya’daki Trieste Limanı üzerinden Avrupa’ya bağlayan kendi gemi operasyonları için Ekol Yunanistan’ın, Atina yakınlarındaki Lavrio Limanı’nda da bir ofisi bulunuyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER