273 DPÜ ÖĞRENCİLERİ BURSA’DA

DPÜ ÖĞRENCİLERİ BURSA’DA

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksekokulu, Ekol Lojistik-Bursa Gül Tesislerine teknik gezi düzenledi.

DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencileri Ekol Lojistik Şirketi/Bursa Gül Tesislerine teknik gezi gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde Ekol Lojistik İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Gökhan Keser, öğrencilere sektörler için hayati önem taşıyan ve özellikle Lojistik Sektöründe de mevcut olan tehlikeler ve riskler, iş kazası, meslek hastalığı ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun genel çerçevesi ve temel iş güvenliği konuları üzerine bilgiler verdi.

Ekol Lojistik Bursa Gül Tesisi Bölge Operasyon Sorumlusu Can Kervancı, lojistiğin tanımını ve şirketler açısından önemini, tarihsel gelişim sürecini, lojistik sektörünün dünyada ve Türkiye’deki durumunu, Ekol Lojistiğin sektördeki konumunu ve çevreci uygulamalarını, sektörün öğrencilerden ve çalışanlardan beklentilerini anlattı.

Seminer sonrasında Ekol Lojistik Bursa Gül Tesisi, Bölge İdari İşler Müdürü Halil Tokmak, Bölge Operasyon Sorumlusu Can Kervancı ve Bölge Güvenlik Amiri Hakan Çağlayan tarafından öğrencilere gezdirilerek, uygulamada kullanılan lojistik araçları, tesisteki gümrüklü bölge ve antrepo uygulamaları gösterilerek uygulamada verilen lojistik hizmetler ve lojistik faaliyetler örneklerle anlatıldı. Seminerin sonunda bu tür mesleki organizasyonların, öğrencilerin teoride kazandıkları bilgi ve donanımı pekiştirmeleri açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Kervancı; öğrencileri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER