89 DP DHL GRUBU’ NUN 2050 HEDEFİ: “0” EMİSYON

DP DHL GRUBU’ NUN 2050 HEDEFİ: “0” EMİSYON

YEŞİL LOJİSTİKTE PAZAR LİDERİ OLMAYI HEDEFLİYOR

Posta ve lojistik şirketi Deutsche Post DHL Grubu, lojistikle ilişkili tüm salınımları 2050 yılına kadar net olarak sıfıra indirecek. Grup, bu iddialı yeni hedefe yönelik çalışmalarıyla, hem 2015 Paris İklim Konferansı’nda (COP 21) hem de Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’ nde ortaya konmuş olan, global ısınmanın 2°C’nin oldukça altında tutulması hedefine önemli katkı sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda yeşil lojistikte pazar lideri olmayı hedefleyen Deutsche Post DHL Grubu, müşterilerin kendi iklim koruma hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak üzere yeşil ürün ve hizmetler portföyünü genişletmeyi planlıyor. Grubun iklimi korumak amacıyla 2050 yılında lojistikte sıfır karbon salınımına ulaşma hedefi, hem şirketin kendi faaliyetleri hem de alt sağlayıcıları için geçerli.

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, Deutsche Post DHL Grubu’nun sıfır salınımlı lojistik misyonunun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de önemli yansımaları olacağını belirterek, “2017 yılında öncelikli yatırım alanlarımızdan biri de 3. Havalimanı olacak. Burada yıl içinde başlayıp 2018 sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğimiz yeni lojistik merkezimiz, Türkiye’deki ilk tamamen otomatize ve yeşil çözümlerle donatılmış bir lojistik merkezi olacak ve sektörü bir sonraki çağa taşıyacak. Yeni merkez için ayırdığımız kaynak ise şuan 110 milyon Euro seviyesinde” dedi.

Deutsche Post DHL Grubu, yeni iklim koruma hedef ve faaliyetlerini, kendi çevre programı Go Green temelinde şekillendiriyor. Grubun, karbon verimliliğini 2007 yılına göre yüzde 30 oranında iyileştirme yönündeki hedefi, Grubun araç filosu, binaları ve lojistik ağlarını optimize etmeye yönelik çok sayıdaki uygulaması sayesinde planlanandan 4 yıl önce, 2016 yılında yakalandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER