164 DHL FREIGHT, FUAR LOJİSTİĞİNDE ÇÖZÜM SAĞLIYOR

DHL FREIGHT, FUAR LOJİSTİĞİNDE ÇÖZÜM SAĞLIYOR

Lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden olan DHL Freight, geniş ürün ve hizmet ağıgla çok sağıda şirkete taşımacılık operasgonu sunugor. Şirket, fuar lojistiğinde de kurumlara çözüm sağlıyor. DHL  Freight, lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden olan DHL’in marka çatısı altında birbirinden bağımsız olarak hizmet veren 4 farklı iş ünitesinden biri. Şirket; Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da kara ve raylı sistem taşımacılığında faaliyet gösteriyor. Ayrıca, fuar lojistiği hizmeti de sunuyor. DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Hasan Kavcı; fuar lojistiği hizmetlerinde, firmaların stantlarından sergileyecekleri promosyon ürünlere kadar tüm yüklerini taşıdıklarını söylüyor. Proje taşımacılığı için ayrı bir ekiplerinin olduğunu söyleyen genel müdür; yeni açılan şubeleri, büyüyen kadroları, geniş ürün ve hizmet ağları sayesinde kurumlara sürekli ve güvenli bir taşımacılık operasyonu sunduklarını aktarıyor.

KOBİ’lerin İhracatında Çözümler Sunuyor

Kavcı, KOBİ’lerin artan rekabet koşullarında lojistik süreçlerini bir yandan düşük maliyetli hale getirmesi gerekirken, bir yandan da yüklerinin güvenli teslimatı için süreçlerini çok iyi yönetmeleri gerektiğini belirtiyor. Kavcı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Özellikle bir TIR’dan daha az hacimdeki parsiyel dediğimiz tipteki yüklemelerde Türkiye ile Avrupa arasında en çok iş hacmi olan ülkelere yoğunlaşarak KOBİ’lere ihracat yolunda fiyat, hız ve kaliteli servis avantajıyla destek oluyoruz. Tüm dünyadaki DHL Freight’ lerde özel eğitimli ‘Sertifikalı Uzman’ kadromuzla birlikte piyasa araştırmalarını KOBİ’ler adına yaparak onlara kendi ihtiyaçlarına uygun özel ve esnek çözümler sunuyoruz.” Genel müdür, geniş tedarikçi ağlarının araç hacmini esnek bir şekilde işlettikleri çalışma modeli sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun operasyonel kurguyu oluşturabildiklerini ve müşterileri finansal risklerden koruyabildiklerini sözlerine ekliyor.

DHL Highvalue ile Yüksek Değerli Yükleri de Taşıyor

Operasyonel esnekliğe sahip olduklarını dile getiren Kavcı, DHL Highvalue ürünleri kapsamında yüksek kalite ve ekstra güvenlik kriterlerine sahip, yüksek değerli yükleri de taşıdıklarını belirtiyor. Geçtiğimiz yıl itibarıyla tüm Türkiye’de birçok orta ve büyük ölçekli firmanın yurt içi taşımacılık işlerini organize etmeye başladıklarını açıklayan genel müdür, “Çok geniş ürün ve hizmet portföyümüz var. Grupaj yükleri de taşıyoruz, komple TİR hizmeti de sunuyoruz. Bunun haricinde gerektiğinde intermodal hizmetler ve Ro-Ro’yu da devreye sokuyoruz” diyor.

Faaliyetleri Asset-light İş Modeliyle Sürdürüyor

Kavcı; ürün portföylerine fuar ve proje taşımacılığı, gümrük danışmanlığı ve uluslararası taşımacılığını organize ettikleri müşterilerine entegre olarak yurt içi dağıtım ve depolama hizmeti de ekleyerek servis ağlarını genişlettikleri bilgisini veriyor. Genel müdür, sözlerini şöyle noktalıyor: “En çarpıcı özelliğimiz ise tek bir TIR’ımızın bile bulunmaması. Bölgedeki faaliyetlerimizi asset-light iş modeli ile sürdürüyoruz. Böylece; filo sahibi olmak yerine, Türkiye’nin mevcut taşıma ekipmanını ve altyapısını kullanarak hem lokal taşıma firmalarına iş hacmi yaratıyoruz, hem de müşterilerimiz için avantajlı fiyatlar sunabiliyoruz. Kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik kapsamında ise global olarak ‘Go Green’ başlığı altında, uluslararası kara taşımacılığında çevre üzerindeki etkileri azaltarak, müşterilerimize yeşil ürün ve hizmetler sunuyoruz.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER