109 DHL EXPRESS’ TEN, 230 MİLYON EUROLUK YATIRIM

DHL EXPRESS’ TEN, 230 MİLYON EUROLUK YATIRIM

DHL Express, Leipzig’de bulunan Avrupa hava taşımacılığı aktarma merkezinde 230 milyon euroluk yatırımla yüzde 50’ye yakın kapasite artışı sağladı.

DHL Express, Leipzig’de bulunan ekspres aktarma merkezinde yeni bir ayrım merkezini hizmete açtı. Son teknolojiye sahip ayrım merkezi sayesinde, artık daha hacimli ve ağır gönderiler de Avrupa’nın en modern gönderi ayrım tesisinde tamamen otomatik olarak tasnif edilebilecek.

DHL’ in alandaki işleme kapasitesini yaklaşık yüzde 50 artırarak saatte 150 bin gönderiye çıkaran yatırımın büyüklüğü 230 milyon euro olarak gerçekleşti. Şirket, aynı zamanda genişleme çalışmalarının başlangıcından bu yana bin 300 kişiye yeni iş yaratarak aktarma merkezinde istihdam ettiği toplam çalışan sayısını 4 bin 900 seviyesine yükseltti.

TÜRKİYE, DÜNYANIN 220 ÜLKESİNE LEİPZİG ÜZERİNDEN BAĞLANIYOR

Türkiye’den çıkıp dünyanın 220 ülkesine ulaşan ve bu ülkelerden çıkıp Türkiye’ye gelen günlük yaklaşık 20 bin gönderi Leipzig aktarma merkezinden geçiyor. Türkiye’nin ihracat noktalarının en önemlilerinden biri olan Avrupa’da gerçekleşen bu yatırım hem Türkiye’nin bu bölgeyle güçlü ticari ilişkilerini daha da geliştirecek hem de DHL’ in bu bölgedeki operasyonlarını ciddi ölçüde güçlendirecek.

YENİ GÖNDERİ AYRIŞTIRMA TEKNOLOJİSİ, SEKTÖRDE TÜRÜNÜN İLK ÖRNEĞİ OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR

Merkezde kullanılan yeni gönderi ayrıştırma teknolojisi, sektörde türünün ilk örneği olma özelliğini taşıyor. Sistem normalde standart taşıyıcı kayışlar için çok ağır ve hacimli olabilecek 170 kilograma varan ağırlıktaki gönderiler için bile uygun, bir dizi inovatif taşıma teknolojisinin bileşiminden oluşuyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER