231 DHL, EATON İÇİN DAĞITIM MERKEZİ KURUYOR

DHL, EATON İÇİN DAĞITIM MERKEZİ KURUYOR

DHL Supply Chain, müşterisi olan küresel güç yönetimi uzmanı Eaton için yeni bir dağıtım merkezinin temelini attı. Almanya’nın Kuzey RenVestfalya eyaletinde yer alan Rheinbach kentinde 35.000 metre karelik alana inşa edilen tam otomatik depolama tesisi, 2019 yılının başında hizmete girecek.

DHL Supply Chain Almanya & Alpler CEO’su Karsten Schwarzt açılışta merkezin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Rheinbach’taki yeni antrepo inşaatının başlangıcı, DHL’in Avrupa’da Eaton için inşa ettiği ve yönettiği üç entegre, yüksek performanslı dağıtım merkezini kapsayan stratejik iş ortaklığımız için önemli diğer bir adım. Bu yatırım, geçtiğimiz on yıl zarfında lojistik alanındaki uzmanlığımızı güçlendiren Eaton ile olan güven ve iş ortaklığımızı yansıtıyor” dedi.

“DHL ile çevre dostu ve mükemmel bir çözüm bulduk ” diyen Eaton EMEA Tedarik Zinciri Birimi Başkan Yardımcısı Klaus Gâb ise şunları aktardı: ” Eaton gibi DHL de; inovasyonları, teknolojisi ve uzmanlığıyla insanların yaşamlarını iyileştirme ve çevreyi geliştirmeyi amaçlıyor. Bu yeni bina ortak teşebbüsümüzün açık bir göstergesi olup, her iki şirketin de büyüme ve sürdürülebilirlik hedeflerini destekliyor. Bu tam otomatik ve modern tesisle müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri ve müşteri memnuniyetini Batı Avrupa boyunca yaymış olacağız.”

DHL, önümüzdeki bir kaç yıl içinde Almanya, Birleşik Krallık ve Çek Cumhuriyeti’ndeki üç dağıtım merkezinden Eaton’ın Avrupa’daki elektrik faaliyetlerini destekleyecek. Birleşik Krallık’taki yeni tesis 2018 yılının başında hizmete girerken, Çek Cumhuriyeti’ndeki tesisin modernleştirme ve genişletme çalışmaları sürüyor. Şirket Rheinbach’taki yem tesisiyle, özellikle Batı Avrupa’daki müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER