75 DHL, DR1 DRONE YARIŞ SERİSİ’ NİN GLOBAL İSİM SPONSORU OLDU

DHL, DR1 DRONE YARIŞ SERİSİ’ NİN GLOBAL İSİM SPONSORU OLDU

Lojistik alanında drone teknolojisinin önde gelen isimlerinden olan DHL, DR1 Racing tarafından düzenlenen bu alandaki en önemli yarış organizasyonunun isim sponsorluğunu üstlendi.

Bu yılın ekim ve kasım aylarında gerçekleştirilecek yarışların televizyon ve çevrimiçi yayınlar aracılığıyla 100’ü aşkın ülkede 300 milyondan fazla haneye ulaşması bekleniyor. DHL Şampiyonası’nın ilk sezonundaki lokasyonlar arasında ABD, Almanya ve İrlanda’nın da yer alacağı öngörülüyor.

DHL Express CEO’su Ken Allen, sponsorluğa ilişkin değerlendirmesinde, “Bu yeni yarış serisi, DHL olarak drone yarışlarına duyduğumuz tutkuyu sergilemek ve lojistik çözümlerinin geleceğine yönelik yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımların geliştirilmesi konusundaki köklü geçmişimizi gözler önüne sermek için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Formula E gibi, drone yarışları da, heyecan verici yeni bir e-yarış serisini temsil ediyor nitekim DHL’ in DR1’in birinci lig yarış serisinin lojistik ortağı ve isim sponsoru olma fırsatını değerlendirmesinin altında da bu yatıyor” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER