DHL’ DE KKTC BAYRAĞI KRİZ YARATTI

DHL’ DE KKTC BAYRAĞI KRİZ YARATTI

Dünyanın önde gelen posta şirketi DHL’ nin bilgilendirme broşüründe “Kıbrıs Cumhuriyeti” yerine, KKTC bayrağına yer verilmesi, Rum tarafını ayağa kaldırdı. Şirket hemen özür dilemek zorunda kaldı. Dünyanın önde gelen posta ve lojistik şirketi “Deutsche Post DHL Group’ un” bir parçası olan DHL şirketinin, şirkete ait bilgilendirme broşüründe sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti” yerine, KKTC bayrağına yer verdiği haber verildi.

Fileleftheros gazetesi “DHL Sahte Devletin Bayrağını Kaldırıyor” başlıklı haberinde, şirketin AB piyasasına yönelik bilgilendirme broşüründe, AB üyesi olarak Kıbrıs’ın nüfus, ticari ve ekonomik verilerinin tanıtımında sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti” yerine, KKTC bayrağına yer verdiğini kaydetti.

Neredeyse tüm dünyaya dağıtılan broşürün, Kıbrıs’a ulaştığını da ifade eden gazete, Kıbrıslı Rum bir vatandaşın broşürde KKTC bayrağını fark etmesi üzerine DHL ile temasa geçtiğini ve bu durumu protesto ettiğini yazdı.

Gazete, DHL’ nin buna hemen yanıt vererek hatadan dolayı özür dilediğini ve durumun bir yanlış anlaşmadan kaynaklandığını belirterek, gerekli düzeltmelerin yapılacağını belirttiğini ifade etti. Gazete , DHL başkanının bu hatayla ilgili sorumlulukların tespiti için araştırma yapılmasını istediğini de ekledi. Haberde, bahse konu broşürün 2014 yılından bu yana DHL’ nin internet sitesinde bulunduğu da  belirtildi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER