171 DEVLER, TÜRKİYE’ NİN EN BÜYÜK KARİYER GÜNÜNDE BULUŞTU

DEVLER, TÜRKİYE’ NİN EN BÜYÜK KARİYER GÜNÜNDE BULUŞTU

Kariyer Günü açılışını İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran, Mütevelli Heyet Üyeleri Orhan Albayrak ve Abdülkerim Çay, Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Kasımoğlu yaptı. Başkan Oran ve beraberindekiler daha sonra etkinliğe katılan tüm firmalarının stantlarını gezdi. Devler, Türkiye’nin en büyük kariyer gününde buluştu KARİYER Merkezi (KAMER) tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Günü’nün 15’incisi, üniversitenin Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

Kariyer Günü’ne, her biri sektörlerinde öncü olan 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası firma katıldı. Firmaların insan kaynaklan ve tanıtım birimleri, yetenekli ve başarılı öğrencileri mezuniyetlerinden sonra kendi bünyelerinde çalışmaya ikna etmek için çaba harcadı.  Binlerce öğrenci gün boyunca firmaların temsilcileri ile kariyer ve staj imkanlarını konuştu; işe alım kriterleri, çalışma koşullan ve kariyer adımları hakkında bilgi aldı. Kariyer Günü boyunca sponsor firmalarının düzenlediği eğlenceli etkinlikler sayesinde öğrenciler derslerin stresini atma fırsatı da elde etti.

Gün boyu devam eden etkinlikte İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin eğitim verdiği bölümleri ilgilendiren tekstil, kozmetik, eğitim, sigortacılık, kimya, lojistik, gıda, sağlık, bilişim, teknoloji, bankacılık, hava ulaşımı ve otelcilik gibi sektörlerden 100’ü aşkın firmadan yaklaşık 250 insan kaynakları uzmanı yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi 15. Kariyer Günü’ne TAI, DHL, UPS, MNG Kargo, Ekol Lojistik, Media Market, Turkuaz Medya Grubu, Decathlon, Aytemiz Petrol, Hilton, Gratis, Vakıf Katılım, İlbak Holding, Ramsey, Damat Tween, Flo, Fuji Film, LC Waikiki gibi sektörlerinde etkin konumda olan firma ve kuruluşlar katıldı. Etkinlikte İTO Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ve İstanbul Ticaret Gazetesi de yer aldı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER