75 DEUTSCHE POST DHL GROUP, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİNDE EN İYİ NOTLARI ALDI

DEUTSCHE POST DHL GROUP, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİNDE EN İYİ NOTLARI ALDI

Deutsche Post DHL Group, bağımsız derecelendirme kuruluşları MSCI, RobecoSam, Sustainalytics Research, FTSE4Good ve Oekom Research tarafından değerlendirilen ‘sürdürülebilirlik yönetiminde’ en yüksek notları aldı

Gruba bağlı şirketlerden DHL Freight Güneydoğu Avrupa Bölge CEO’su Selçuk Boztepe, “Sürdürülebilirlik yönetiminde derecelendirme kuruluşlarından en iyi notları alarak daimi bir başarı gösteriyoruz” dedi. Deutsche Post DHL Group’ un ‘sürdürülebilirlik yönetimi” alanında kaydettiği gelişmeler kurumsal sorumluluk derecelendirme kuruluşları tarafından bir kez daha onaylandı. 2015’te kaydedilen güçlü sonuçlarından yola çıkarak, kurumsal sosyal sorumluluk performansını daha ilen noktalara taşımayı başaran şirket, tedarikçi platformları EcoVadis ve Elektronik Endüstrisi Vatandaşlık Koalisyonu tarafından verilen en iyi skorlara sahip oldu.

Deutsche Post DHL Grubu’nun CEO’su Dr. Frank Appel son birkaç yıldır kârlılığı ve sürdürülebilirliği birleştirmek için çok çalıştıklarını söyledi. Appel, “Maddi konulara odaklanmanın yanı sıra kurumsal sorumluluğa sistematik, şeffaf ve ölçülebilir bir şekilde yaklaşmak için grup genelinde çok çalıştık. Kurumsal sorumluluk derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan dış değerlendirmelerle birlikte tedarikçi değerlendirmelerinin sonuçları  bizim ve paydaşlarımız için kurumsal sorumluluk yönetimimizin gidişatını izlemek ve yönetmek için önemli araçlar. Bu derecelendirmeler ne kadar ilerlediğimizi yansıtıyor” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER