343 ”DEPOLAMA ALANINI 2017 YILINDA 200 BİN METREKAREYE ÇIKARACAĞIZ”

”DEPOLAMA ALANINI 2017 YILINDA 200 BİN METREKAREYE ÇIKARACAĞIZ”

DB Schenker Arkas, deniz, kara, demir ve havayolu taşımacılığı faaliyetlerini entegre hale getirerek, geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. DB Schenker Arkas’ın, bu yıl mevcut lojistik tesislerine yenilerini eklediğini belirten DB Schenker Arkas Lojistik Grup Müdürü Alper Dinsel, bugün itibarıyla 120 bin metrekare olan depolama alanını bu yıl sonunda 150 bin metrekareye, 2017’de de 200 bin metrekareye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Manisa ve Bursa’da yeni yatırımlar yaptıklarını dile getiren Dinsel, “Bu illerdeki depolarımız Şubat 2016’da faaliyete geçti. Devreye aldığımız tesisler, hem gümrüklü hem de serbest depoları kapsıyor. Öte yandan 2017 yılı başında faaliyete geçecek şekilde İstanbul’da yeni bir lojistik tesisin yatırımını planlıyoruz. Böylece kapasitemizi 200 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

DB Schenker’in küresel ticarette öne çıkan coğrafyalarda yaklaşık 2 bin merkezde 95 bin çalışanlarının bulunduğunu kaydeden Alper Dinsel; firmanın hava, deniz, kara ve tren taşımacılığının yanı sıra kapsamlı lojistik çözümler ve global tedarik zinciri yönetim hizmeti sunduğunu belirtti. DB Schenker’ in uluslararası entegre lojistik sağlayıcılarından biri ve Deutsche Bahn AG Taşıma ve Lojistik Bölümü’ne bağlı olduğu bilgisini veren Dinsel, “Arkas Holding’in de yurtiçinde 13 ofisi Türkiye dışında da 20 ülkede 38 ofisi bulunuyor. Holding, 62 şirketi ile 6 bin 700 kişiyi istihdam ediyor. DB Schenker Arkas, 1995 yılında bu iki firmanın ortaklığı sonrasında sektördeki yerini aldı” dedi.

Türkiye’de 16 noktada, 400 çalışan ile müşterilerin ihtiyaçlarına göre lojistik çözümler ürettiklerini vurgulayan Alper Dinsel, “Yurtiçinde İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Mersin ve Gaziantep’te şubelerimiz bulunuyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa da bulunan sekiz lojistik merkezinin yanı sıra Eskişehir, Kayseri ve Konya’da satış ofisleriyle hizmet veriyoruz” diye konuştu. Bilgi teknolojileri konusunda da büyüyen iş hacmine paralel olarak yeni yatırımlar öngördüklerini belirten Alper Dinsel, “Mevcut sistemlerimizi, tedarik zincirinin bütününe tek noktadan hizmet verebilecek şekilde yazılım ve donanım yatırımlarıyla geliştiriyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER