185 DB SCHENKER’ İN REKOR GELİRİ

DB SCHENKER’ İN REKOR GELİRİ

Özellikle kara ve hava taşımacılığında daha yüksek yükleme hacmi nedeniyle lojistik geliri yüzde 15 arttı. 2016’da Güney Doğu Avrupa’ya 50 milyon euro yatırım yapılacak…

Zorlayıcı bir ekonomik ortama rağmen DB Schenker aynı zamanda bölgedeki ağının genişletilmesiyle 27 milyon euro’ dan fazla yatırım yaparken Güney Doğu Avrupa’daki yatırımını yüzde 5 ile yaklaşık 1,4 milyar euro’ ya çıkarttı. Lojistik servis sağlayıcısı, Güney Doğu Avrupa bölgesinde gerçekleştirdiği sevkiyatlarını 2015’te yüzde 7,3’ten fazla artırdı. Karayolu yüklemeleri yüzde 9 artış ile yaklaşık 9,1 milyon birim (toplam 13,2 milyon ton yükleme yapıldı) oldu. Havayolu yükleme hacmi ise yüzde 7 arttı (toplam 89.000 ton yükleme yapıldı). Güney Doğu Avrupa’da büyük büyüme kaydedilirken; denizyolu yükleme hacmi 307 000 TEU’ya yükseldi. DB Schenker’ in kontrat lojistiği bölümü ise gelirini yüzde 15 artırarak büyümeye devam etti.

Global Spor Etkinlikleri – Fuar ve Sergiler birimindeki gelir yaklaşık yüzde 9,1 arttı. 2015 iş yılının önemli olayları, Avusturya Kayak Federasyonu’nu yıl boyunca desteklenmesi ve MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 yarış ekibinin Avrupa’daki tüm yarışlar için lojistik olarak desteklenmesini içeriyordu. Ayrıca DB Schenker bu Ağustos ayında Brezilya’daki Yaz Olimpiyatları sırasında Avusturya Olimpiyat Komitesi’nin lojistik ihtiyaçlarını sağlayacak. Ayrıca şirket bir tondan fazla ağırlıkta olan “Avusturya Evi” nin Brezilya’ya nakliyesinden de sorumlu olacak.

Güney Doğu Avrupa’da, özellikle de Çek Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan, Slovenya ve Slovakya’da DB Schenker ofisleri tarafından çok iyi finansal sonuçlar elde edildi ve bazı durumlarda gelirde iki basamaklı büyüme yüzdeleri kaydedildi. Ayrıca Yunanistan, Makedonya, Sırbistan ve Bosna’da da sonuçlar olumlu olarak ilerledi. 2015’in sonunda DB Schenker Avusturya’dan Türkiye’ye kadar kapsamlı bir ağda yayılan ve şirketin ürün ve hizmetlerinin bütün çeşitlerini sunan 80’den fazla konumda yaklaşık olarak 6000 erkek ve kadın istihdam etmektedir.

Entegre lojistik hizmet sağlayıcı, 2016’da büyüme yolunda devam etmektedir. DB Schenker bölgedeki müşterilerine hizmetlerini geliştirmek için bu yıl Avusturya ve Güney Doğu Avrupa’ya yaklaşık 50 milyon euro yatırım yapacak. Bunun yanı sıra, Graz (Avusturya) bölgesinde Wundschuh ‘ta yeni bir terminal kurmak için 25 milyon euro yatırım yapmaktadır. Ayrıca DB Schenker, ilaç sektöründeki önemli bir müşteri için Kufstein’da (Avusturya) 11 milyon euro maliyeti olan ek bir bina da inşa etmektedir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER