326 DB SCHENKER ARKAS’TAN DOĞA DOSTU MULTİMODAL ÇÖZÜMLER

DB SCHENKER ARKAS’TAN DOĞA DOSTU MULTİMODAL ÇÖZÜMLER

DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Müdürü Andreas Stadler, “Müşterilerimize sürdürülebilir nakliye çözümleri sunma konusunda uzmanız ve durmaksızın ilerliyoruz. Karayolu, demiryolu ve denizyolu ile farklı taşıma yollarını kombine ederek müşterilerimize düşük maliyetli multimodal bir nakliye ağı sunuyoruz” dedi.

DB Schenker Arkas’tan doğa dostu multimodal çözümler DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Müdürü Andreas Stadler, müşterilerine sürdürülebilir nakliye çözümleri sunma konusunda uzman olduklarını söyleyerek, karayolu, demiryolu ve denizyolu ile farklı taşıma yollarını kombine ederek müşterilerine düşük maliyetli multimodal bir nakliye ağı sunduklarını ifade elli. Müşterilerin piyasalarındaki yüksek rekabet ortamı ve karşılaştıkları zorlukların kendilerini güvenilir transit süreler ile maliyet avantajı sunacak alternatifler bulmaya yönelttiğine değinen Stadler, “Bu durumdan ötürü multimodal çözümler, hem müşterilerimizin hem de lojistik servis sağlayıcıları için iki taraflı olarak firmaların hedeflerine ulaşacağı esnek çözüm olanakları sunmaya başladı” dedi.

“EN İYİ ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ”

Yeni multimodal hizmeti olarak Trieste ve Toulon limanlarının entegrasyonu ile İskandinavya, Belçika, Fransa, Almanya, Avusturya ile Türkiye ve İran arasında kapıdan kapıya verimli çözümler sunduklarının altını çizen Stadler, “Tüm taşıma modellerinin kombinasyonu ve optimize edilmiş transit süreler sağladığımız multimodal servislerimiz ile bütün sektörlerin tedarik süreçlerinde talep ettiği ihtiyaçlarına en iyi çözümleri mükemmel biçimde sunuyoruz” diye konuştu.

Ekonomik, sosyal ve çevresel şartlar arasındaki dengeyi sağlamayı hedeflediklerine değinen Stadler, “Yeşil lojistik hizmetlerinin öncüsü olarak emin adımlarla ilerliyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin karbon ayak izlerini düşürmek için tedarik zincirlerini ekonomik ve ekolojik açıdan en iyi faydayı sağlayacak şekilde optimize ediyor ve planlıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Tüm nakliye modüllerinde karbon ayak izi detaylarını ölçümleyebildiklerine işaret eden Stadler, “DB Schenker’ in kamyondan yük trenlerine, uçaklardan gemilere kadar tüm nakliye modüllerini birbirine akıllıca yöntemler ile bağlayabilmesi sahip olduğu uluslararası ofis ağının sunduğu en önemli çevresel avantajlarından biridir. Entegre şirket yapılanması sayesinde dünya çapındaki tedarik zincirleriniz için doğru taşıma modlarını müşterilerimiz için tanımlayabiliriz. Bunların yanı sıra araçların sürüş esnasında enerji tasarrufu sağlaması için şoförlerini eğitmekten, boş stok hareketlerini engellemek için tüm ağı kapsayan Hub sistemi kullanmaya kadar birçok çevre dostu çözüm sunuyoruz. Aynı zamanda DB Schenker’in bağlı olduğu ana holding Deutsche Bahn’ın hedefi, demiryolu, karayolu, havayolu ve denizyolu nakliyesinde ürettiği Co2 emisyonlarını 2006 seviyelerine göre 2020’de yüzde 20 oranında azaltmaktır. Biz de DB Schenker Arkas olarak bu hedefler doğrultusunda gereken aksiyonları alıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER