137 DAF’IN YENİ CF VE XF ARAÇLARI “YILIN ULUSLARARASI KAMYONU” SEÇİLDİ

DAF’IN YENİ CF VE XF ARAÇLARI “YILIN ULUSLARARASI KAMYONU” SEÇİLDİ

DAF’ ın Yeni CF ve XF araçları, 23 Avrupa ülkesinden önde gelen karayolu taşımacılığı gazetecilerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından “2018 Yılının Uluslararası Kamyonu” seçildi. Avrupa kamyon endüstrisindeki en prestijli ödül olan bu ödül DAF Trucks başkanı Preston Feight’a Lyon’daki Solutrans fuarında jüri başkanı Flanenrico Griffini tarafından takdim edildi.

DAF Yeni CF ve XF araçlarında, son derece verimli şanzımanlara ve arka dingillere sahip yepyeni güç aktarma organları yer alıyor. Yeni kompakt son işlem sistemleri, gelişmiş yanlım ve aerodinamik optimizasyonlarıyla birlikte bu yenilikler, yakıt verimi kazancı ve %7 gibi etkileyici bir oranda C02 azaltımı sağlıyor. Yeni kamyonların mesleki konfigorasyonları için, müşterinin çalışma verimliliğini daha da iyileştirmek amacıyla 300 kilograma kadar ağırlık azaltımı yapıldı.

GENEL PERFORMANSTA YENİ STANDART

Jüri başkanı Gianenrico Griffini, “Her yıl verilen bu ödül, karayolu taşımacılığı verimliliğine büyük katkıda bulunan yeni bir kamyona veya model serisine verildi. Bu kararın verilmesinde, teknolojik yenilik, sürücü konforu, karayolu güvenliği, sürüş rahatlığı, yakıt ekonomisi, çevresel ‘ayak izi’ ve Toplam Sahip Olma Maliyeti de dahil pek çok önemli kriter göz önünde bulunduruldu” şeklinde konuştu. “Yeni CF ve XF serisinin tanıtımıyla birlikte DAF, tahrik hattı verimliliğinde ve genel performansta yeni bir standart oluşturan orta ve ağır hizmet tipi kamyon serisini sundu.”

MÜKEMMEL BAŞARI

DAF Trucks Başkanı Preston Feight, bu prestijli “2018 Yılının Uluslararası Kamyonu” ödülünü Avrupa çapında 10 bin DAF çalışanının adına aldı. “Bu onur DAF kuruluşundaki her bir üyeye ait” diye ekledi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER