203 Çöpte Kimyasal Paniği

Çöpte Kimyasal Paniği

Kargo işçilerinin kimyasal madde sızıntısından zehirlenmesinin ardından İzmit Yenişehir Mahallesinde çöp konteynerine atılan kimyasal madde paniğe neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Yurtiçi Kargo’da meydana gelen ve 51 işçinin zehirlendiği kimyasal madde sızıntısının ardından, bu kez de İzmit Yenişehir Mahallesi’nde kimyasal sızıntı paniği yaşandı. Güneyli Sokak’ta bulunan bir çöp konteynerinden ağır kolular geldiğini ve duman çıktığını gören mahalle sakinleri itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri duman çıkan konteynerin içerisinde yanan maddeler olduğunu düşünerek suyla müdahale etti.

SUYLA REAKSİYONA GİRDİ

Konteyner içerisinde bulunan kimyasal madde, sıkılan suyla reaksiyona girince bu kez itfaiye ekipleri suyla müdahaleyi bırakarak köpük ile müdahale etmeye başladı. Konteynerdeki yangının söndürülmesinin ardından, konteynır içerisinde bulunan maddenin incelenmesi için İZAYDAŞ’a bilgi verildi. Olay yerine gelen İZAYDAŞ ekipleri çöp konteynerinde inceleme yaptı. Maddenin ne olduğu yapılan incelemelerden sonra belirlenecek. İtfaiyenin söndürme çalışması sırasında, tehlikeye aldırmayan vatandaşların konteynere çöp atması dikkat çekti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER