148 BORUSAN LOJİSTİK İPEK YOLU’NU AÇTI

BORUSAN LOJİSTİK İPEK YOLU’NU AÇTI

Borusan Lojistik Çin’den Asya, Türkiye ve Avrupa’ya uzanan yepyeni bir yol açtı. Şirket, Çin’den Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine, Türkiye’ye ve Almanya başta olmak üzere Avrupa’ya ekspres kara yolu ve multimodal taşıma hizmeti ile müşterilerine önemli avantajlar sağlamayı amaçlıyor. Çin’in Avrupa’ya açılan kapısı Kazakistan’da 5 yıldır yüzde yüz kendisine ait Borusan Logistics International Kazakhstan LLP şirketi ile çalışmalarını sürdürüyor. Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen, bir ilke imza atıklarım vurgulayarak, “İpek Yolu’nu açtık” dedi.

Şirket, müşterilerine 4 farklı hizmet sunuyor. Bunların başında karayolu ile taşımacılık geliyor. Bu kapsamda Çin’in her bölgesinden TIR ile kapıdan kapıya, 14 -18 günde İstanbul’a teslim ediliyor. Dölen, “Böylece, havayoluna göre düşük maliyetle ve denizyoluna göre kısa bir süre içinde yükün taşınması sağlanıyor. Demiryolu ve kara yolunu içeren konteyner ile multimodal taşımacılıkta istasyondan kapıya teslimat 22 -24 gün içinde gerçekleşiyor. Bu sayede Çin’den Türkiye ve Avrupa’ya müşteriye özel veya konsolide olarak 41 konteyner ile Borusan Lojistik olarak komple blok tren organize edebiliyor” diye konuştu.

Haftada üç – dört gün düzenli sefer yapan demiryolu ve karayolu taşımacılığını içeren bir başka hizmet Almatı’da aktarma yapılarak veriliyor. Bu hizmette 22-24 gün içinde istasyondan kapıya teslimat yapılıyor. Bunun yanı sıra Çin’den Almanya’ya 40 HC konteyner ile blok tren kalkışı da yapılıyor. Borusan Lojistik taşıdığı yükleri, kapıdan kapıya olmak üzere, 14 -18 günde İstanbul’a, 8-11 günde Almatı’ya, 11 -14 günde Bakü’ye ve 11 -14 gün içinde Aşkabat’a ulaştırıyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER