BARSAN GLOBAL LOJİSTİK, TIRSAN’DAN VAZGEÇMİYOR

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK, TIRSAN’DAN VAZGEÇMİYOR

Barsan, “Her Başarılı Nakliyecinin Arkasında Tırsan Var ” dedi, 100 adetlik yeni alım yaptı

Barsan Global Lojistik, Almanya’daki lojistik operasyonlarında kullanmak üzere 100 adetlik Tırsan treyler yatırımı gerçekleştirdi. 37 adet Tırsan Treyler, Barsan Global Lojistikle teslim edilmek üzere Tırsan’ın Şamandıra tesislerinde tören düzenlendi.

19 Şubat Pazartesi günü, Tırsan’ın Şamandıra lokasyonunda düzenlenen teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi- Tır İşletme Direktörü Sedat Geyik ve Tırsan Treyler Satış Müdürü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu törendeki konuşmasında, lojistik sektörünün öncüsü Barsan Global Lojistik ‘in dünya markası bir şirket olma yönünde lojistik sektörüne örnek teşkil ettiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Barsan Global Lojistik, uluslararası başarılan dolayısıyla bizim çok önem verdiğimiz bir firma olup, hem dostluk, hem de iş bazında ayrıca değer verdiğimiz bir şirket. Türkiye’de lojistik sektöründe ilklerin hayata geçirilmesi konusunda hep önder oldu. Barsan sahip olduğu vizyonuyla, duruşuyla, sektörün öncüsü olarak her dönemde hep bir adım öne geçti. Yıllardır bütün yenilikleri deneyen , her dönemde daha farklı çözümler sunan böyle bir firmanın yıllardır tedarikçisi olarak çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Yıllarca Barsan’ın yurtiçi lokasyonları için araç sattık. Şimdi ise, Barsan’ın Almanya’daki yatırımları için 100 adetlik araç anlaşması yaptık. Barsan bugün 25 ülkede 67 lokasyonda hizmet veriyor. Türkiye’deki sıkıntılı dönemlerde faaliyetlerini sürdürerek ayakta kalabilmiş firmaların yurtdışında başarılı olmamaları için hiçbir neden yok. Yıllardır Barsan gibi firmaların sayılarının artması için mücadele verdim ve vermeye devam ediyorum. Barsan, ülkesine katma değer katan bir firma olarak önünde şapka çıkardığımız bir firma. Bu konuda teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum”

“DÜNYA MARKASI YARATMALIYIZ”

“Şirketlerin ayakta durabilmesi için satılması gerek” şeklindeki söylemlerin yanlış olduğuna dikkat çeken Çetin Nuhoğlu,” Türkiye’deki şirketlerimizi 15 yıl sonra satma düşüncesi, Türkiye’nin milli kalkınma modeline uygun değildir. Şirketlerin özellikle yabancılara satılması konusunda ısrarcı olmak özgüven eksikliğidir. Biz kendi şirketlerimizle uluslararası marka olma yarışındayız. Bunlar bizim için önemli değerlerdir. Kaynaklarımızı bir dünya markası yaratmak için harcamalı ve katma değer yaratmalıyız” diye konuştu.

“BARSAN GLOBAL LOJİSTİK, 25 ÜLKEDE 67 LOKASYONDA HİZMET VERİYOR”

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, Barsan Lojistik’in bu yıl 36. yılını dolduracağının bilgisini vererek,” 1982 yılında gümrükleme ile başlayan maceramız 1990 ‘da entegre lojistik kavramına uygun uluslararası hava, kara ve deniz taşımacılığına ve depo yatırımlarına yöneldi. 1995 yılı itibariyle yurtdışı yatırımlarımız ağırlık kazanmaya başladı. Bugün günümüz itibariyle 25 ülkede, 67 lokasyonda faaliyetlerimizi sürdürebilir duruma ulaştık. Bugün Barsan, lojistik hizmetlerini küresel bazda sağlayan , markasındaki global kavramına uygun dünya şirketine dönüşmüş durumdadır.

Endüstri 1.0’den Endüstri 4.0 devrimine kadar 4300 yıl geçmiş bulunuyor. Bugün artık teknoloji ve bilim konuşuluyor. Barsan hep ilkleri hayata geçiren bir şirket olarak bu baş döndürücü hıza ayak uydurmaya çalışmış ve başarılı olmuştur. Lojistik, bir malı bir yerden bir yere, doğru zamanda ve doğru kaynaklarda taşımaktan çok daha öteye ulaşmış bir kavram. Artık sürücüsüz tırlar, bulut teknolojisi, dronelar ile teslimatlar konuşuluyor. Lojistik şirketleri artık yapay zeka şirketine dönüşmek zorunda. Biz Barsan olarak buna hazırız. Üzerimize düşen vazife için var gücümüzle çalışıyoruz. Milli bir şirket olarak yürümeye kararlıyız. Tırsan da kendi sektöründe teknolojiyi çok yakından takip eden ,yurt dışında yatırımları olan ve her türlü ihtiyacımızı yerine getiren, önümüzdeki uzun yıllar birlikte çalışmayı umut ettiğimiz bir firma. Her zaman ihtiyaçlarımızı, taleplerimizi Tırsan’a iletiyoruz. Böyle güçlü firmaların sinerjilerini birleştirerek ülke ekonomisine sağlayacağı fayda aşikardır. Bundan dolayı Çetin Bey’e bir kez daha teşekkür ederim.” diye konuştu.

“LOJİSTİK, ÜLKE GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK”

Lojistiğin ülke yönetimleri ve siyasiler içinde de çok önemli bir konu haline geleceğine dikkat çeken Cengiz Çaptuğ,” Yurtdışında liderlik konumundaki lojistik firmalarına baktığınızda devlet kurumlan olduğu görülüyor. Burada mesaj net. Lojistik, ülke geleceği için önemli rol oynayacak.” dedi.

“HER BAŞARILI NAKLİYECİNİN ARKASINDA TIRSAN VARDIR”

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Geyik yaptıkları bu anlaşmanın, geçen sene gerçekleştirdikleri yatırımın devamı olduğunu ve 2011 ‘de 180 adet olan treyler sayısını bu sene 520 adede çıkardıklarının bilgisini vererek, 2011’de de dile getirdiği ” Her başarılı nakliyecinin arkasında Tırsan vardır” şeklindeki söyleminin arkasında olduğunu yineledi.

ARAÇLAR HAKKINDA TIRSAN PERDELİ MEGA ÇİFT KAT

Tırsan T.SCD M Çift Katlı Mega Perdeli Semi-Treyleri; toplamda 10.6 ton kapasitesine sahip, 22 adet çift kat profilinden oluşan çift katlı yükleme özelliği ile toplamda 68 adet Euro-Palet kapasitesi sunmaktadır. Güçlendirilmiş üst yapısı ile standart olarak 6×2 kapak ile sunulmaktadır. K-Fix; televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 adet delik sayesinde yüklerin en güvenli şekilde bağlanmasını ve emniyet altına alınmasını sağlamaktadır. Çift kat profili stoklama dolabı sayesinde, profiller stoklanarak tek katlı Mega şeklinde kullanım özelliğine de sahiptir.

TIRSAN DEVEBOYUNLU SABİT KONTEYNER TAŞIYICI

20 ft’den 45 ft high cube’e kadar bütün konteyner modellerini taşıyabilen Tırsan T.SHF.S Düz Sabit Konteyner Taşıyıcı, çoklu donanımı sahip yapısı sayesinde limanların vazgeçilmez oyuncusudur. Yeni şasi tasarımı sayesinde SHF.S’nin 1 .000 mm beşinci teker yüksekliği ile gabari yüksekliği 4.030 mm’dir. Konteynerin araç üzerinde yaptığı çarpmalardan meydana gelen şasi hasan ile hasarlı bölge de paslanma baş gösterir. Paslanma başlayan bölgelerde metalin zayıflaması ile beraber çatlamalar ve kırılmalar sonunda bölgenin işlevselliğinin kaybı ortaya çıkar. Daha uzun servis ömrü sunan yeni SHF.S Konteyner Taşıyıcı KTL kaplı şasisi sayesinde 10 yıl paslanmazlık garantisi sunar.

YORUMLAR

BENZER HABERLER