764 Barsan Global Lojistik, dünyanın çeşitli yerlerindeki lojistik merkezi sayısını 56’ya çıkardı

Barsan Global Lojistik, dünyanın çeşitli yerlerindeki lojistik merkezi sayısını 56’ya çıkardı

Lojistik sektöründeki dünya markası BGL, 19 ülkede 56 merkezde hizmet veriyor. Barsan, önümüzdeki yıl yurt dışında 100 milyon euroluk yatırımla 20 merkez daha açacak.

Yurt dışında lojistik hizmeti veren şirketler arasında ilk 100’ün içinde yer alan Barsan Global Lojistik, büyümeye ve hizmet alanını genişletmeye devam ediyor. Yurt dışında hemen hemen tamamı özmal olarak çalışan 35 lojistik merkezi bulunan Barsan, geçtiğimiz hafta bu sayıya 2 merkez daha ekledi. Barsan Global Lojistik’in uluslararası standartta ve kendisine özgü sorumlu iş modeliyle verdiği hizmet, bu büyümenin temelini oluşturuyor.

Lojistik hattında entegre olarak birbirini izleyen ve tetikleyen bir sistemle çalışan şirket, siparişten teslim aşamasına kadar tüm süreçleri BARSİS adını verdiği ve kendi geliştirdiği bir yazılımla denetleyerek raporluyor. Barsan Global Lojistik’in ERP programları ile entegre bilişim alt yapısı sayesinde müşterileri de kendileri ile ilgili tüm süreçleri gerçek zamanlı izleyebiliyor.

Dünyanın her noktasına çıkış

Uzakdoğu ve Amerika’da denizyolu taşımacılığı konusunda NVOCC belgesine sahip olan BGL, IATA belgesine de sahip olduğu için dünyanın tüm havalimanlarından, dünyanın her noktasına çıkış yapabiliyor. Uzakdoğu limanları ve Rotterdam/Hamburg limanlarıyla New York, Los Angeles, Miami limanları arasında büyük işlem hacmine sahip ilk ve tek Türk forwarding şirketi olan Barsan Global, ABD ile Çin arasında cross trade servisi sunuyor ve Almanya ile Çin arasındaki lojistik servislerinde de aktif rol oynuyor.

Sektöründe Ar-Ge yatırımına büyük önem veren Barsan Global, İTÜ Teknokent’ te yer alan tek lojistik şirketi konumunda. Karayolu taşımacılığında Euro 5 özellikli çift katlı 700 mega tır ve 16 swift aracı bulunan Barsan Global, Türkiye’nin en genç araç filosuna da sahip. Şirketin Türkiye’deki hizmetleri için kullandığı özmal depo sayısı ise 19.

YORUMLAR

BENZER HABERLER