770 BARSAN GLOBAL LOJİSTİK, DIŞ PAZARDA OFİS VE DEPO YATIRIMLARINA ODAKLANDI

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK, DIŞ PAZARDA OFİS VE DEPO YATIRIMLARINA ODAKLANDI

Global pazarda entegre lojistik hizmeti veren Barsan Global Lojistik, yurtdışında ofis ve depo yatırımlarına odaklandı. Bu yılın ilk yarısında küresel ticaretin yoğun olduğu bölgelerde yatırımlarının devam ettiği bilgisini veren Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, “ABD’de San Francisco ve Atlanta ofisimizi açtık. Savanah ve Seatle için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Çin’de Shenzen’de yeni ofislerinin faaliyete geçtiğini aktaran Çaptuğ, “Bu ülkede Pekin ve Kanada’da Toronto’dan sonra Montreal ve Vancouver da bu yılın sonuna kadar ofis yatınım planladığımız pazarlar arasında. Ayrıca, Brezilya’da yatırım için Sao Paulo ve Victoria, Meksika’da Mexico City, Hindistan’da Bombay, Vietnam’da Put Huchiming’i belirledik” dedi.

Barsan Global Lojistik’in 2015’te 26 olan yurtdışı lokasyon sayısını bu yıl 35’e yükselttiğini kaydeden Cengiz Çaptuğ, yurt içi ve dışı entegre lojistik faaliyetlerinin ve yatırımlarının sürdüğünü vurgulayan Cengiz Çaptuğ, “Avrupa’da yatırım planlarımız arasında bulunan Almanya’da Berlin ve Hannover ofisimiz ile Stutgart depomuz faaliyete geçti. Berlin için hazırlıklarımız devam ediyor. Macaristan’da Györ, Belçika’da Ghent, Hollanda’da Rotterdam’da ofis ve depo çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Bu pazarlardaki yatırımlarımızı kısa bir süre içinde devreye alacağız” diye konuştu.

2015 yılında 450 adetlik araç yatırımı yaparak, filolarındaki araçların hemen hemen tamamını yenilediklerini belirten Cengiz Çaptuğ, “Yurtiçinde merkez ofis, TIR İşletme Direktörlüğü, 18 bölge direktörlüğü ve 35 gümrük ofisi ile hizmet veriyoruz” bilgisini verdi.

“İhracatta öne çıkan sektörlere hizmet veriyoruz”

Barsan Global Lojistik’in yurt içi ve dışında ofis, gümrükleme ve depolama sahalarıyla 1.5 milyon metrekare kapalı alanda faaliyet gösterdiği bilgisini veren Cengiz Çaptuğ, sadece depolamada 500 bin metrekarelik alanlarının bulunduğunu aktardı. Çaptuğ, yurtdışı yatırımlarının hedefledikleri doğrultuda devam ettiğini belirtti. Entegre lojistik hizmetini küresel ölçekte veren bir şirket olduklarım ifade eden Çaptuğ, “Çin’den ABD’ye uzanan geniş bir coğrafyada hizmet veriyoruz. Bugün Türkiye haricinde ABD, Kanada, Çin, Güney Kore, Kazakistan, Irak, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya, Polonya’da ofis ve depolarımız bulunuyor” şeklinde konuştu.

Barsan Global Lojistik’in ihracatta öne çıkan sektörlere hizmet verdiğini aktaran Cengiz Çaptuğ, “Otomotiv ve yan sanayii, tekstil, hazır giyim, perakende ve yapı dekorasyonunun yanı sıra kimya, gıda, hızlı tüketim malları (FMCG) sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarla çalışıyoruz” açıklamasını yaptı. Firmaların kurulduğu günden itibaren teknolojik altyapıya kayda değer bütçeler ayırdıklarını belirten Cengiz Çaptuğ, yaptıkları Ar-Ge yatırımları ile globaldeki ofislerinde verdikleri tüm hizmetlerde kendi yazılımlarını kullandıklarını söyledi. 2015 yılında Barsan Yazılım Teknolojileri’ni kurduklarını aktaran Çaptuğ, “Firma, yaptığı projeler ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Teknopark’ta yer almaya hak kazandı ve 2015 yılı Ağustos ayından itibaren İTÜ Teknopark’ta faaliyetlerine devam ediyor” diye konuştu.

Cengiz Çaptuğ’ dan Notlar

  • Bu yılın ilk yansında, ticaretin yoğunlaştığı bölgelerde yatırımlarımız devam etti. 2015’te 26 olan yurtdışı lokasyon sayısını bu yıl 35’e yükselttik.
  •  2015 yılında 450 adetlik araç yatırımı yaparak, filomuzdaki araçların hemen hemen tamamını yeniledik.
  • Bugün itibarıyla Türkiye haricinde ABD, Kanada, Çin, Güney Kore, Kazakistan, Irak, Almanya, Fransa. İngiltere, İspanya, İtalya, Polonya’da ofis ve depolarımız bulunuyor.
  • Otomotiv ve yan sanayii, tekstil, hazır giyim, perakende ve yapı dekorasyonunun yanı sıra kimya, gıda, FMCG sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarla çalışıyoruz.
  • 2015 yılında Barsan Yazılım Teknolojileri’ni kurduk. Firma, gerçekleştirdiği projeler ile İstanbul Teknik Üniversitesi Teknopark’ta yer almaya hak kazandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER