94 ARKAS’ TA SU İLE SANAT BULUŞUYOR

ARKAS’ TA SU İLE SANAT BULUŞUYOR

Su Manzaraları Seçkisi Arkas Sanat Merkezi’nde 19 Eylül’de kapılarını açacak. Eserlerin büyük bir kısmının ilk kez sergileneceği koleksiyon, Seine Nehri’nin kıyılarından Alpler’deki göllere kadar geniş bir coğrafyayı içeriyor.

Arkas Sanat Merkezi, büyük bir kısmı ilk kez sergilenecek olan tamamı Arkas Koleksiyonu’na ait ünlü ressamların elinden şekillenen ‘Su Manzaraları Seçkisi’ ile 19 Eylül’de sanatseverlere kapılarını açıyor.

Ziyaret saatleri

Eugene Boudin’den JeanBaptiste Camille Corot’a, Maurice de Vlaminck’ten, Francis Picabia’ya, Henry Lebsque’ten Hippolyte Camille Delpy’e kadar 71 önemli ressamın peyzaj tekniğiyle yaptığı 88 eseri 19 Eylül- 29 Aralık tarihleri arasında Arkas Sanat Merkezi’nde.

Tamamı Arkas Koleksiyonu’na ait olan eserlerin büyük bölümü ilk kez sergilenecek. Tamamı Arkas Koleksiyonu tarafından seçilen 88 eser, Seine Nehri’nin kıyılarından İskoçya ve Alpler’ deki göllere, Akdeniz’in sıcak ışığına, Kuzey Denizi’nden Avrupa’nın ırmaklarına uzanan geniş bir coğrafyaya ait tasvirleriyle izleyicileri masalsı bir gezintiye davet ediyor. Sanatseverler koleksiyonu, pazartesi hariç, salı ve pazar günleri saat 10.00-18.00 arası, perşembe günleri ise 10.00-20.00 arası ziyaret edebilecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER