505 ARKAS LOJİSTİK, TREN YOLU TAŞIMALARINI KÖRFEZ’E TAŞIDI

ARKAS LOJİSTİK, TREN YOLU TAŞIMALARINI KÖRFEZ’E TAŞIDI

Arkas Lojistik, Mersin ve İskenderun limanlarına konteyner taşımalarının ardından rotasını İzmit Körfezine çevirdi. Şirket, Güney Marmara’dan İzmit Körfezi’ndeki limanlara ihracat konteynerleri için tren yolu taşımaları başlattı.

Arkas Lojistik, ürettiği taşıma çözümleriyle 2015 yılında 144 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ihracatçısına destek oluyor. Şirket, demiryolunu kullanarak hem müşterilerine maliyet avantajı sağlamayı hem de bölge karayollarındaki yoğunluğu düşürerek trafik kazalarının azalmasında rol üstlenmeyi hedefliyor.

Arkas Lojistik bu doğrultuda, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu konteyner terminali ile yeniden çalışır hale gelen demiryolu hattında başlattığı Mersin ve İskenderun limanlarına konteyner taşımalarının ardından rotasını İzmit Körfezi’ne çevirdi. Şirket, Güney Marmara’dan (Bilecik, Kütahya, Eskişehir) İzmit Körfezi’ndeki limanlara ihracat konteynerleri için tren yolu taşımaları başlattı. Yükler limanlardan demiryolu ile iç bölgelere taşınarak fabrikaya ya da istenilen adrese teslim ediliyor. Yurt İçi Demiryolu Departmanı’nın organize ettiği taşımaların ilkini Kütahya’dan İzmit Evyapport’a gerçekleştiren Arkas Lojistik, bölgedeki diğer iller için de harekete geçti. (LOJİPORT)

YORUMLAR

BENZER HABERLER