119 ARKAS LOJİSTİK, RENAULT TRUCKS İLE 2.5 MİLYON EURO’LUK FİLO YATIRIMI YAPIYOR

ARKAS LOJİSTİK, RENAULT TRUCKS İLE 2.5 MİLYON EURO’LUK FİLO YATIRIMI YAPIYOR

Arkas Lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda filosuna 2.5 milyon Euro’luk çekici yatırımı yaptı. Yeni yatırımlarında yine Renault Trucks ile iş birliğini tercih eden Arkas Lojistik’in teslim aldığı araçlar, filonun ilk Euro 6 çekicileri olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’nin en büyük kara taşımacılığı filolarından birine sahip Arkas Lojistik, yatırımlarına kesintisiz olarak devam ediyor. Arkas Lojistik’in yeni teslim aldığı 30 adet Renault Trucks T460 çekiciler, filonun ilk Euro 6 normundaki araçları oluyor. Arkas Lojistik ve Renault Trucks üst düzey yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilen yeni araçların teslimat töreninde aynı zamanda sektörün gündemi de değerlendirildi.

Arkas Lojistik olarak 2016 yılında küresel ekonomide yaşanan belirsizlikler ve yavaşlamaya rağmen dolar bazında yüzde 15, TL bazında ise yüzde 31 oranında karlılıklarını arttırdıklarını belirten Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, bu büyümeyi hizmet çeşitliklerinin artmasına da borçlu olduklarını ve farklı sektörlere yönelik uzmanlıklar geliştirmeyi önemsediklerini belirtti. Arcas; ” 2017 senesini de dolar bazında yüzde 15 civarında büyüme ile kapatmayı planlıyoruz.’ dedi. Devam eden mevcut işlerimize ek olarak yeni varlık gösterdiğimiz hizmet alanlarının da büyümemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Hedefimiz yurt içinde konteyner taşımacılığı, komple kamyon taşıması (FTL), dağıtım lojistiği, proje taşımacılığı, uluslararası deniz taşımacılığı, demiryolu gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümeye devam etmek. Bu hedef doğrultusunda 2017 yılı için planladığımız ekipman ve depo yatırımlarımız bulunuyor. 30 ADR’li Renault T460 çekici ile filomuzu güçlendirmemiz bunun bir göstergesi. Filomuz, bu yatırımla 500’e yakın araca ulaştı. Yeni hizmet kollarına 81 ilde yurtiçi dağıtım, proje ve ağır yük taşımacılığı ile likit ve enerji taşımalarını ekledik,” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER