264 ARKAS LİNE, BATI AFRİKA SERVİSİNİ GENİŞLETİYOR

ARKAS LİNE, BATI AFRİKA SERVİSİNİ GENİŞLETİYOR

HAPAG-LLYOD VE CMA CGM İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Arkas Line, yeni gemi paylaşım anlaşmalarının (Vessel Sharing Agreement) yanı sıra kapasite artırımı ile de Batı Afrika Servisi’nin (WAS) kapsamını genişletiyor. Arkas Line, Hapag-LLyod ve CMA CGM ile yapılacak yeni gemi paylaşım anlaşmaları kapsamında kapasitesini artırırken mevcut rotasını da güncelliyor.

25 Ağustos itibariyle Batı Afrika Servisi’ndeki dört gemiden biri olacak 4.250 TEU kapasiteye sahip Arkas Afrika adlı gemi ile servis vermeye başlayacak. Arkas Line, Batı Afrika Servisi’nde tarihinde ilk defa Benin in Cotonou şehrine de uğrak yapacak, diğer yandan Apapa uğrağını da yeniden rotaya katmış olacak.

Arkas Line Karadeniz ve Akdeniz’i Afrika’ya bağlayan kilit liman olan Tangier’deki güçlü feeder ağı sayesinde WAS ve EAS servisleriyle Karadeniz ve Akdeniz’e taşımaları Tangier’den gerçekleştirmeyi planlıyor. Batı Afrika Servisi (WAS) Rotası; Tangier – Algeciras – Cotonou – Apapa – Tincan – Tema Tangier.

Avrupa-Afrika rotasında yeniden gemi işletecek

Yeni gelişmeler ve ek kapasite gerekliliklerini dikkate alan Arkas Line, Hapag-Lloyd ile imzalanacak yeni gemi paylaşım anlaşması ile Avrupa Afrika Servisi (EAS) rotasında yeniden gemi işletmeye hazırlanıyor. Arkas Line, servisteki beş gemiden biri olan ve 4 Eylül tarihinde çalışmaya başlayacak 2.478 TEU kapasiteli “M/V VivienA” ile hizmet vermeyi planlıyor. Avrupa Afrika Servisi (EAS) Rotası: Antwerp – Hamburg – Tangier – Kazablanka – Dakar – Tema -Abidjan – Tangier -Antwerp.

YORUMLAR

BENZER HABERLER