1.271 ARKAS’ IN MAHZENİ DÜNYA LİSTESİNDE

ARKAS’ IN MAHZENİ DÜNYA LİSTESİNDE

Torbalı’ daki Lucien Arkas Bağları’ nda bulunan ‘LA Mahzen’, dünyanın en iyi mahzenlerinin yer aldığı ‘The Greatest Wine Cellars Of The World’ adlı kitaba adını yazdırdı.

Dünyanın sayılı yayın evlerinden İsviçreli Braun Publishing tarafından yayınlanan “Sömelye’ nin Cenneti: Dünyanın En İyi Mahzenleri/Sommeliers Heaven -The Greatest Wine Cellars Of The World” adlı kitapta, Torbalı’ daki Lucien Arkas Bağları’ nda bulunan LA Mahzen’ e de yer verildi.

Dünyanın en iyi sömelyesi unvanına sahip İtalyan Paolo Basso’ nun hazırladığı kitapta, Avrupa’dan Güney Amerika’ya birçok farklı coğrafyadan 66 önemli mahzenin bulunduğu ifade edildi. Sömelyelerin, restoranlarda şarabı iyi  tanıyan, şarap servis kurallarını bilen, şarap-yemek uyumu hakkında müşterilere bilgi veren servis elemanı olduğunu belirten yetkililer, “Üç defa dünyanın en iyi sömelyesi seçilen Basso’ nun kitabında LA Mahzen’ in de yer alması, gurur verici  olduğu kadar Türkiye’nin bu konuda ne  kadar geliştiğini gösteren önemli bir kanıt” dedi. LA Mahzen; mahzen bölümü, tadım alanı, bar, mutfak, toplantı odası, veranda ve teras bölümlerinden oluşuyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER