96 ARKAS: ÇALIŞMAK, VÜCUDUN KANI GİBİDİR

ARKAS: ÇALIŞMAK, VÜCUDUN KANI GİBİDİR

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEF) 2018-2019 Akademik Yıl açılış töreni, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlik davetlilerin konuşmalarının ardından müzik ve dans gösterimiyle sürdü.

“İEF İzmir’in Aynası”

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni umudun ve güvenin yuvası olarak gördüğünü söyleyen İEF Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, “Umudun ve güvenin yuvası olarak gördüğüm İzmir Ekonomi Üniversitesi, benim için kentimizin de bir aynası. Kentimiz ve ülkemiz için ne istiyorsak, ideallerimiz neyse, geleceğimiz için neyi düşlüyorsak, üniversitemize bakıp görebiliriz. Hayallerimizin, vizyonumuzun, ülke sevgimizin temeline eğitimi, akademiyi, üniversiteyi, bilimi koymuyorsak, o temel çürük demektir.

Bu üniversitede açılan ve eğitim faaliyetlerini sürdüren bölümler, bu bölümlerde ders veren eğitim kadromuz, bir kentin geleceğinin temellerinin sağlam atılmasını sağladı ve sağlayacak. Ticarete, farklı sektörlere, ekonomiye, kültüre, kentlerimize, sanata, tıbba, teknolojiye tüm bilim dallarına bakışımızı üniversitemizle göstermeliyiz. Bu kentte yaşayıp, gençliğimizin hangi koşullarda eğitildiğini umursamayan bir kişi, İzmir’i de pek umursamıyordur” diye konuştu.

İlk ders konuşmasını gerçekleştiren Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, öğrencilere meslek seçimlerinde dikkatli olmalarını yanlış seçim sonucunda keyifsiz bir hayat sürecekleri konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca Arkas, “Sebat edeceksiniz, çok çalışacaksınız. Çalışmak vücudun kanı gibi, olmazsa olmaz” öğüdünü verdi.

(kaynak: Ticaret Gazetesi – Ezgi Ütkür)

YORUMLAR

BENZER HABERLER