383 ARAS KARGO’ DA SULAR DURULMUYOR! BU KEZ YÖNETİCİ KAYYUM ATANDI

ARAS KARGO’ DA SULAR DURULMUYOR! BU KEZ YÖNETİCİ KAYYUM ATANDI

Şubatta ticari kayyumun atandığı Aras Kargo’da bu kez yönetici kayyum görevlendirildi. Aras Kargo Anonim Şirketi’nin yüzde 48.13 hissesine sahip A grubu hissedarları, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Barış Baran Aras ve Meral Aras’ın İstanbul Anadolu 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’ ne yaptığı başvuru neticesinde Aras Kargo’ya mahkeme tarafından 5 Mayıs’ta yönetici kayyum heyeti atandı. Yönetici kayyum heyetinde Mehmet Yorulmazer, Yasin Doğan, Uğur Gürsoy, Ercan Gür ve Yurdakul Tuncer bulunuyor.

Avusturyalılar destek verdi

Yapılan açıklamada; şirketin organsız olduğu ve acilen ‘Yönetim Kayyum’ atanması gerektiği belirtilerek, şirkete 5 kişilik Yönetici Kayyum ataması yapıldığı, kayyumların en az ikisinin müşterek imzası ile şirketi temsile yetkili oldukları duyuruldu. Böylece şirketin etkin şekilde çalışmasının önündeki engellerin de kalkmış olduğu kaydedildi.

Duruşmaya katılan şirketin yüzde 25 hissedarı Austrian Post vekilleri de kayyum atanması talebine destek verdi. Bilindiği gibi geçtiğimiz şubat ayında ticari kayyum atanmış ancak yönetimsel anlamda ve hissedarlar arası süreç konusunda bir katkı sağlanamamıştı. 3 Mayıs’ta da Avusturyalı şirket ile Aras Kargo’nun hissedarları arasında satış işlemleri Rekabet Kurumu’na yansımıştı. Kuruma başvuran taraflardan Austrian Post, yüzde 50’lik hisseyi almak için talepte bulunmuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER