325 ALPER BİLGİLİ, EKOL AİLESİNE KATILDI

ALPER BİLGİLİ, EKOL AİLESİNE KATILDI

Türkiye’nin yükselen yıldızlarından Ekol Lojistik’in, Filo Genel Müdürü pozisyonuna 16 Ocak itibarıyla sektörün tecrübeli isimlerinden Alper Bilgili atandı.

Bilgili, 2014 ‘ten bu yana Mars Lojistik’te Filo Yönetimi Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. 2005-2014 yılları arasında ise yine aynı şirkette Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Aras Kargo’da Operasyon Yöneticisi olarak çalışan Bilgili, kariyerinin ilk adımlarını ise Omsan Lojistik’te atmıştı.

Ekol Lojistik Filo Genel Müdürlüğü görevine getirilen Alper Bilgili, 1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında araştırma görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde Ulaşım Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2001’de de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden MBA derecesini elde etti.

Sektörün tecrübeli ismi Alper Bilgili, 2011 yılında IRU’ dan “Yılın Uluslararası Taşımacılık Üst Yöneticisi”, 2013 ve 2015 yıllarında ise “Atlas Yılın Karayolu Lojistik Yöneticisi” ödüllerini aldı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER