246 2017, DRONE’LARIN YILI OLACAK

2017, DRONE’LARIN YILI OLACAK

Her geçen gün yaygınlaşan drone’ların 2017’de daha da çok kullanılacağı öngörülüyor. Şu anda 5 bin olan drone sayısı yıl sonuna kadar 20 bine çıkacak. Uçan helikopter tipi drone’lardan, tekerlekli ya da yüzen drone’lara kadar çevremizde gezinen bu harika aygıtları 2017’de daha çok konuşacağız.

Bu sıralar özellikle zincir teknoloji mağazalarında bu tür araçların birçok modelini vitrinlerde boy gösteriyor. Bazıları ucuz ve çocuklara yönelik, bazıları da pahalı ve üzerlerindeki fotoğraf veya video kameralar ile profesyonel kullanıma yönelik bu araçların daha gelişmiş olanları ise yakında sırasıyla duyurulacak.

5 BİN DRONE HAVADA

Şu anda tahminlere göre dünya çapında aynı anda 5 bin adet drone gökyüzünde geziniyor. Gelecek sene bu rakamın dört katına çıkıp 20 bin adete ulaşması bekleniyor. Gelecekte drone’lar sadece eğlence için kullanılmayacak. Amazon, UPS ve DHL gibi lojistik firmaları helikopter drone’lar ile paket taşımaya başladılar bile. Bunlara olası tehlikeleri gökyüzünden izleyecek polis teşkilatları, yangınları havadan takip edecek itfaiye kurumları da eklenecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER